Kritik Vízek: Slavia Krmenčíka odrovnává, Beauguel by kvůli rasismu odcházet neměl

Kritik Vízek: Slavia Krmenčíka odrovnává, Beauguel by kvůli rasismu odcházet neměl
ROZHOVOR

Po dvanácti kolech Fortuna:ligy se na jejím čele vyhřívá mužstvo, od něhož to v létě asi nikdo nečekal. A sice Viktoria Plzeň, jež má na prvním místě tabulky náskok čtyř bodů na obě pražská „S“. Jak vidí její šance na titul slavný fotbalový internacionál Ladislav Vízek a jak podle něj dopadne nedělní šlágr Viktorie v Edenu? 

„Věděl jsem, že má Plzeň velmi dobrý kádr. Ale že bude až takhle nahoře, to jsem ani já určitě nečekal. Na druhou stranu má ten klub ambiciózního trenéra i majitele a je vidět, že dokáže využít slabších chvilek Slavie. Liga je tím pádem ještě zajímavější. A to zvlášť teď, kdy jede Viktorka na Slavii a Sparta do Vítkovic. Myslím, že tyhle zápasy hodně napoví o tom, jak to bude dál. Ale je tam ještě Slovácko, které ze všech týmů nahoře hraje možná vůbec nejlépe,“ uvedl Vízek v rozhovoru pro eFotbal.

Viktoria, pro níž má legenda Dukly dlouhodobě slabost, spláchla minulý víkend Jablonec vysoko 5:0. Ve středu však vypadla z MOL Cupu, když v osmifinále prohrála na půdě Mladé Boleslavi 0:2. Podle Vízka to však žádná velká kaňka není.

„Skoro to vypadá, že Plzeň český pohár obětovala. Ani bych se tomu příliš nedivil. Navíc nehraje ani na evropské scéně, která Slavii i Spartě trochu ubližuje. Je to sice blbé takhle říct, ale je to tak. Do ligových zápasů pak oba týmy chodí rozbité, zatímco v Plzni mohou přes týden odpočívat a šetřit se jen na víkend,“ poznamenal bývalý skvělý útočník a vyjádřil se i na adresu Jeana-Davida Beauguela, jenž je s osmi trefami na čele tabulky kanonýrů.

„Vůbec mě nepřekvapuje, jak se mu teď daří. Je to hráč, který gól dát prostě umí. Navíc když má za sebou takhle kvalitní spoluhráče. I to se pak samozřejmě projeví,“ konstatoval Vízek, který doufá, že se Viktorii podaří vytáhlého Francouze udržet i za rok v létě. A to i přesto, že prosakují informace o tom, že kvůli rasismu na tribunách by Beauguel v létě rád změnil působiště.

„Pokud kvůli tomu fakt odejde, bude to od něj pěkná hloupost. Někdo by mu měl vysvětlit, že tu žádný rasismus není, že si z těchto věcí děláme jen trošku srandu. Proto nevěřím, že by vážně zmizel kvůli rasismu. Ten důvod by byl spíše někde jinde a tohle by použil pouze jako výmluvu. Já ale myslím, že mu vedení klubu zlepší po sezoně výplatu a on se rozhodne tu hrát dál. Pro klub by byla velká škoda, kdyby ho nechali jít jinam,“ má jasno.

Podobnou oporou měl být pro Slavii Michael Krmenčík, jenže ten se zatím trochu hledá. Od začátku ročníku odehrál pouze 244 minut, během kterých vstřelil jeden gól. Spíše než svými fotbalovými výkony tak zaujal spíš chováním po středeční dohrávce s Olomoucí, kdy spolu s fanoušky skandoval „Zku*rvená Plzeň“…

„Krmenčíka se však musím trochu zastat. To, co křičel, je samozřejmě hodně hloupé, ale co se týče jeho sportovní formy, mám pocit, že ho Slavia pomalu odrovnává. Přiváděla ho s velkou pompou coby střelce reprezentanta, ale zatím mu nedala téměř vůbec čuchnout. Tak to se pak není co divit, že je ten kluk z formy,“ uvedl Vízek s tím, že v nedělním šlágru v Edenu věří přesto sešívaným.

„Slavia teď prochází jistou krizí, ale hodně doplácí i na to, že stále nemá zdravé stopery. Bez nich je to potom těžké. Přesto si však myslím, že zápas s Plzní zvládne. Byť je forma obou týmů někde jinde a trenér Trpišovský plete sestavu jako vánočku, tentokrát slávisté uspějí. Dobře vědí, co je ve hře a podle toho k tomu přistoupí. Kdybych si měl vsadit, tak dám výhru domácích 2:1,“ uzavřel uznávaný kritik.

Baroš o 1.A třídě: Když sudí seká chyby, bublá to ve mně, ale držím se. Je to amatér, proč bych na něj řval?

Foto: Profimedia.cz