Solskjaer, Pochettino, Zidane: Škatulata se mohou roztočit po víkendu

Solskjaer, Pochettino, Zidane: Škatulata se mohou roztočit po víkendu

Sobotní střetnutí Tottenhamu s Manchesterem United fanoušci překřtili na “El Sackico.” A spekulace naznačují, že v příštích dnech by se na trenérských lavičkách evropských velkoklubů eventuálně mohly odehrát zajímavé věci.

Pod Ole Gunnarem Solskjaerem nemůže být po debaklu s Liverpoolem židle vratší. Sir Alex Ferguson jej doporučuje nahradit Pochettinem. A o jeho místo na lavičce už se hlásí Zidane. Významné posuny na trenerských frontách se v příštích týdnech mohou odehrát ve fotbalových velkoklubech. Podle spekulací novinářů jsou majitelé hned dvou z nejbohatších evropských klubů nespokojeni, kterak se jejich manažerům nedaří ze superhvězd vytáhnou maximum. A posuny tak nejsou vyloučeny. 

Nejméně stabilní je podle všeho pozice Ole Gunnara Solskjaera na Old Trafford. Ten sice už několik krizí za kormidlem Red Devils ustál, aktuální sedmé místo a jediný bod z posledních čtyř ligových zápasů zjevně není to, co měli majitelé na mysli, když mu do kádru přivedli Cristiana Ronalda. Angličtí novináři hojně v posledních dnech spekulují o jménech, které by bývalého útočníka mohly nahradit, dosavadní favorit Antonio Conte dal podle informací od insiderů ManU košem a pozornost se nyní má upínat do Parku princů. 

Tam vládne hvězdnému triu Neymar - Messi - Mbappé Mauricio Pochettino a francouzští novináři spekulují, že nespokojenost je na obou stranách. Argentincovi se nemá zamlouvat styl majitelů a nákupy superhvězd za každou cenu, katarští majitelé si zase slibovali od nákupu Messiho mnohem větší ofenzivní festival. A o místo hlavního kouče se navíc nyní měl přihlásit Zinedine Zidane, který má s krocením superhvězd hromadu zkušeností.

Odstartuje sobotní zápas na White Hart Lane velké posuny? Prohra United by mohla být definitivou pro Solskjaera a spustit dominový efekt, opačný výsledek by mohl sestřelit Nuna Espirita Santa na lavičce domácích a Daniel Levy též bude v pokušení hodit Pochettinovi udičku zpět k týmu, kde si Argentinec udělal největší jméno. Získá Zinedine Zidane do konce roku stálé angažmá?