V PSG je příliš dirigentů, nemůže to fungovat, z Messiho musí dostat mnohem více, tvrdí Henry

V PSG je příliš dirigentů, nemůže to fungovat, z Messiho musí dostat mnohem více, tvrdí Henry

Někdejší francouzský reprezentant a legenda Arsenalu Thierry Henry tvrdí, že PSG by měl dostat z Messiho mnohem více. Šestinásobný držitel Zlatého míče se postupně aklimatizuje na podmínky francouzské Ligue 1, ale ze střeleckých statistik to stále není ono.

„Messi je izolovaný a méně na míči. Neřekl bych, že je smutný, ale izolovaný. Radši bych ho viděl hrát ve středu hřiště. Na pravé straně se mi Leo nelíbí. Musí hrát ve středu a diktovat tempo. Je potřeba najít způsob, jakým by Mbappé, Neymar a Messi mohli hrát spolu,“ uvedl bývalý spoluhráč Messiho Thierry Henry pro RMC Sport, jehož slova nabídl web forcabarca.sk.

„Messi nebude dělat rozdíl, když bude hrát na pravé straně. Nemám však detaily z taktického hlediska, dostává se k němu málo míčů,“ pokračoval čtyřiačtyřicetiletý někdejší útočník.

Henry hrál s Messim v Barceloně v letech 2007-2010. „Messi tolik nemluví, za něj mluví výkony na hřišti. Nyní je PSG mužstvo Kyliana Mbappého. Právě dvaadvacetiletý Francouz je tím, díky kterému mužstvo nejvíc září. Na hřišti může být jen jeden dirigent, v opačném případě nemůžete hrát ve stejném tempu. V tomto týmu Paris Saint-Germain je dirigentů příliš,“ dodal Henry.

Zdroj: forcabarca.sk, marca.com