Krmenčík by si měl srovnat palici, nedělat ze sebe slávistu a začít trošku přemýšlet, míní Petržela

Krmenčík by si měl srovnat palici, nedělat ze sebe slávistu a začít trošku přemýšlet, míní Petržela

I když by si mnozí mysleli, že má Milan Petržela už jiné starosti (a díky současné formě Slovácka jsou hodně příjemné), chování jeho bývalého spoluhráče ze západočeské Doosan arény Michaela Krmenčíka ho v rámci střetu Slavie s Plzní řádně nadzvedlo.

Bývalý křídelník Sparty či Augsburgu se tak přidal k Davidu Limberskému, kteří jednání někdejšího forvarda Viktorie veřejně odsoudili a už si jde asi jen těžko představit, že by se měl kmenový útočník Brugg někdy do Štruncových sadů vrátit.

"Je to děsné, nemohl jsem z toho usnout. Měl jsem v tu chvíli hrozné nervy. Ta reakce mě překvapila. Myslel jsem, že spíš strčí hlavu do písku a bude chtít odčinit to, co se stalo předtím se Sigmou. On naopak ještě přihodil polínko do ohně. Z jeho strany mě to dost mrzí," neměl problém přiznat v rámci interview pro isport.blesk.cz svěřenec Martina Svědíka.

"Myslím, že už to měl nějak připravené před zápasem. Že pokud dá gól, bude slavit s fanoušky. Nebylo to v emocích, určitě věděl, co dělá, nebylo to od něj vůbec dobré. On je v tomhle hodně svůj. Ne, že by to měl rád, ale nedělá mu problém, když je na něj tlak. Užije si, když se mu podaří dát gól, on to v sobě má. Na případnou oslavu proti Plzni se mohl připravit a dát si naopak do hlavy, že takhle by to nemělo vypadat. Ale asi to takhle chtěl, teď si ponese následky," doplnil na stránkách Sportu kolega Kadlece, Nguyena, Sadílka a spol.

Petržela přiznal, že ho dotyčný incident ze Sinobo Stadium skutečně hodně zasáhl. "Msím říct, že i mou rodinu, která s ním byla v kontaktu a také ho zná. Byli jsme z toho v šoku, když jsme to viděli. Plzeň si tohle od něj nezaslouží. Dala mu šanci nakouknout do velkého fotbalu, dostal se do zahraničí, začínal tam. Klub ho v nějakých situacích ikskrát podržel, vkládal do něj veškerou důvěru a naději. Pak se on zachová takhle. Je to vůči Viktorce špatná reakce. Měl by se srovnat a začít trošku přemýšlet. Kdyby hrál proti Viktorce za nějaký menší klub, svým způsobem se to ještě možná dá polknout. Ale Slavia je obrovský rival, Plzeň je velký klub, který má hodně fanoušků a příznivců. Vůči nim je to nechutné, co předvedl," zaznělo z úst funkčního veterána z Uherského Hradiště, jehož postoj zveřejnil iSport.cz.

Českému reprezentantovi by to mohlo do budoucna i uškodit. "Nejhorší je, že teď nehorázně podělal Plzeň, kde si zavřel dveře. Udělal si strašné zlo tam, kde ho lidi měli rádi. Kdykoliv by se v Plzni ukázal, něco by potřeboval, tak by mu klub dokázal vyhovět, snažil by se mu pomoct. Přitom Slavia se ho může za chvilku zbavit, neuplatní opci a bude konec. Bude pro ně drahý, mávnou nad ním rukou a nebude svým způsobem nikde. Takhle patřil do plzeňské rodiny. Byl takové mladé jelito, ale my jsme ho vzali mezi sebe do party. Ve výchově jsme mu svým způsobem také pomohli, on nám pak takhle všem bodne nůž do zad. Přitom Plzeň mu ničím neuškodila. Teď dělá, jako kdyby byl ve Slavii deset let. Kde to jsme, to je neskutečné," kroutil hlavou na isport.blesk.cz osmatřicetiletý středopolař.

A co by forvardovi a autorovi dvou ligových branek v sezoně, který se i plzeňskými hráči i strkal, vzkázal? "Ať se probere a srovná si palici, ať nelétá v oblacích a nedělá ze sebe slávistu, když slávistou není. Ať začne hrát fotbal a nedělá zle všude okolo sebe," uzavřel ve Sportu majitel čtyř českých titulů z let 2011, 2015, 2016 a 2018.

Potřeboval jsem se gólově nastartovat, nemůžu za to, že to vyšlo na Plzeň, všechny karty byly zasloužené, říká Krmenčík

Zdroj: isport.blesk.cz