Nejproduktivnější hráči slovenské ligy? V popředí nechybí známé firmy jako Zmrhal, Žofčák, Lačný nebo Mashike

Nejproduktivnější hráči slovenské ligy? V popředí nechybí známé firmy jako Zmrhal, Žofčák, Lačný nebo Mashike

Ve slovenské Fortuna:lize jsou karty po třináctém kole rozdány tak, že se na čele tabulky vyhřívá obhájce titulu Slovan Bratislava, nejbližším pronásledovatelem je Spartak Trnava a průběžná bronzová pozice patří Ružomberoku, s tím, že v první šestce ještě nalezneme Dunajskou Stredu, Žilinu a Trenčín.

Pokud jde o list nejproduktivnějších hráčů soutěže, v první desítce najdeme jen tři slovenské zástupce a sice Jakuba Kadáka, Martina Regáliho a Igora Žofčáka.

Osmatřicetiletý veterán s minulostí ve Spartě či Jablonci si ve svém Zemplínu Michalovce dlouhodobě udržuje status nejdůležitějšího hráče a zatímco minulý soutěžní ročník finišoval s podílem na patnácti brankách (6 gólů a 9 asistencí), v nynější sezoně měl zatím prsty v pěti trefách.

Stejná bilance zdobí i dalšího exsparťana Miloše Lačného, který aktuálně pálí za Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa a v minulosti byl k zastižení také v Dundee United, Kajratu Almaty, Slasku Wroclaw, Torpedu Kutaisi i AmaZulu.

Vysoko v žebříčku se drží také forvard Elvis Mashike ze Senice, který prošel také Českými Budějovicemi nebo Libercem a v minulém kalendářním období byl vidět v útoku druholigovou Viktorie Žižkov.

Mezi nejproduktivnější desítkou jde zastihnout i tři reprezentanty mistrovského Slovanu - kromě vedoucího muže pořadí Ezekiela Hentyho a a Rabiua Ibrahima jde o exslávistu Jaromíra Zmrhala, který zatím nasázel pět branek a k nim přidal jednu gólovou asistenci.

Nejproduktivnější hráči slovenské ligy po 13. kole:

1. Ezekiel Henty (Slovan) - 9 (8+1)
2. Jakub Kadák (Trenčín) - 8 (6+2)
3. Elvis Sukisa Mashike (Senica) - 8 (7+1)
4. Vahan Bichakhchyan (Žilina) - 8 (4+4)
5. Martin Regáli (Ružomberok) - 6 (4+2)
6. Milan Ristovski (Trnava) - 6 (6+0)
7. András Schäfer (Dunajská Streda) - 6 (3+3)
8. Rabiu Ibrahim (Slovan) - 6 (1+5)
9. Jaromír Zmrhal (Slovan) - 6 (5+1)
10. Igor Žofčák (Michalovce) - 5 (3+2)
11.Miloš Lačný (Pohronie) - 5 (5+0)

Ramos ještě stále PSG ani jednou nepomohl. Prý mu hrozí konec v Parku princů již 18 měsíců před koncem smlouvy...

Zdroj: fortunaliga.sk