Řehák: Pokud by Mosquera i nadále tvrdil, že jsem ho nazval opicí, budu se bránit soudně

Řehák: Pokud by Mosquera i nadále tvrdil, že jsem ho nazval opicí, budu se bránit soudně

Člen realizačního týmu Slavie Pavel Řehák, jenž strávil v minulosti několik sezon v japonské J1 League, se oficiálně vyjádřil k obvinění, že měl podle Viktorie Plzeň rasisticky urazit jejího kolumbijského záložníka Jhona Mosqueru. 

Stalo se tak necelé dva dny po šlágru v Edenu a den poté, co západočeská značka z Doosan arény po sešívaném "S" požadovala důkladné prošetření celého incidentu a případný tvrdý postih.

Slova osmapadesátiletého kouče, která něco takového rezolutně odmítají, vyšla na oficiálních stránkách slavia.cz a my vám je předkládáme v plném znění...

"Se vší rozhodností odmítám nařčení z rasismu, které vůči mé osobě vznesl Jhon Mosquera. Plzeňského hráče jsem nikdy neoznačil slovem „monkey“, ale ani žádným jiným výrazem, který by mohl vyvolat jakýkoli rasistický dojem či by měl jakýkoli rasistický podtext. V průběhu hráčské kariéry jsem působil několik let v zahraničí, mezi hráči a trenéry jiných národností a různých kultur mám mnoho celoživotních přátel, nejsem rasista a rasismus odsuzuji.

Pokud Jhon Mosquera tvrdí ve svém příspěvku na Instagramu, který stáhl několik minut po jeho zveřejnění, že jsem ho označil slovem „monkey“, tak bohužel lže. Neudělal jsem to, a protože jsem se k němu v průběhu zápasu nikdy nepřiblížil na bližší vzdálenost než cca 15 metrů, pak pokud bych to skutečně udělal, tak by takovýto můj výraz nejen zachytily kamery nebo ruchové mikrofony, ale velmi dobře by jej také museli slyšet mí kolegové na lavičce a v mém bezprostředním okolí.

Pokud by Jhon Mosquera či kdokoli jiný i po opadnutí vášní po zápase Slavia – Plzeň nadále tvrdil, že jsem se dopustil vůči němu či komukoli jinému jakéhokoli rasistického výroku, budu se proti takovémuto tvrzení, které poškozuje mne i mou rodinu, bránit soudně."

Tábor úřadujícího českého mistra přitahuje obvinění z rasismu jako magnet. Společný jmenovatel podobných tvrzení však vždy přiletí po neúspěchu (viz. Glasgow Rangers).

EXTRÉMNĚ VULGÁRNÍ CHOVÁNÍ NĚKTERÝCH ČLENŮ REALIZAČNÍHO TÝMU SLAVIE V ZÁPASE I PO NĚM JE ABSOLUTNĚ NEDŮSTOJNÉ, ZNÍ Z PLZNĚ

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.