Krmenčík se zachoval jako Adebayor, na jeho místě bych se styděl, říká Rajnoch. Jaké dva plusy zdobí Dočkala?

Krmenčík se zachoval jako Adebayor, na jeho místě bych se styděl, říká Rajnoch. Jaké dva plusy zdobí Dočkala?
GLOSA

Uplynulé kolo Fortuna:ligy nabídlo hned dva velké šlágry, leč fotbalové krásy v nich bylo jen poskrovnu. A platí to zejména pro zápas Slavie s Plzní, kde se tolik očekávaný souboj změnil spíše v jatka. Výsledkem byly hned tři červené karty pro hráče hostů, to v duelu Ostravy s Letenskými se pro změnu kopaly tři penalty. Jakými slovy zhodnotil pro eFotbal obě utkání expert Jan Rajnoch?


„Začnu zápasem Baníku se Spartou, kde mě zaujala fantastická atmosféra. Už jen ta zaručovala, že to bude mít náboj, zvlášť když baníkovci reagují na Spartu stejně jako býk na rudou barvu. A hrál se i celkem slušný fotbal, byť kdovíjaká podívaná to nebyla. Ale hlavně Ostrava měla hodně šancí, což mě samotného překvapilo,“ uvedl Rajnoch a vyjádřil se i na adresu kritizovaného vůdce Pražanů Bořka Dočkala. Ten za stavu 1:1 nedal penaltu, navíc po jeho faulu kopali pokutový kop i domácí, kteří díky tomu vyrovnali na konečných 2:2.

„Zkrátka to nebyl Bořkův zápas. A troufnu si říct, že se do takového typu utkání už moc nehodí. Tím ale netvrdím, že by snad měl s fotbalem už končit. To určitě ne. Svou herní inteligencí je na českou ligu stále nadprůměrný hráč, navíc funguje jako jakási prodloužená ruka kouče Pavla Vrby. Zároveň bylo ale jasné, že duel s Baníkem bude hodně soubojový, což není nic pro Bořka,“ poznamenal bývalý elitní stoper.

Ještě větší vlnu emocí ale vzbudil střet v Edenu, kde Slavia ve válce porazila 2:0 Plzeň. „I tady bych vyzdvihl hlavně skvělou atmosféru, která tento souboj provázela. Čekal se i skvělý fotbal, jenže ten kvůli Řezníkově brzké červené kartě hodně utrpěl. Plzeň totiž logicky zalezla a vlastně se jen čekalo, zda a kdy se Slavia přes její val dostane. Celkově se mi ten zápas ovšem vůbec nelíbil. Bylo tam na můj vkus až moc faulů. Pokud tohle nevymýtíme, tak se herně posouvat moc nebudeme,“ má jasno Rajnoch.

Sudí Pavel Franěk se v utkání opravdu nenudil. Nakonec rozdal hned tři červené karty a každou pro hráče Viktorie. „Jenže co naplat, všechny tři udělil zcela správně! Fotbalisté Plzně byli zkrátka přemotivovaní. Chtěli tak moc, že to bohužel vůbec neunesli. Ale neřekl bych, že to byla chyba kouče Michala Bílka. Tohle nezvládli hráči, nikoli trenér,“ zdůraznil uznávaný televizní expert, jemuž samozřejmě neušlo ani krajně nevhodné chování útočníka domácích Michaela Krmenčíka, který je teď pranýřován ze všech stran.

„Michael se ve špatném světle uvedl už ve středu tím pokřikem (Zkurvená Plzeň) po utkání s Olomoucí. Tehdy jsem ho ještě hájil, že to bylo v emocích. Teď ho už však bránit určitě nebudu. Co ukázal v neděli, bylo naprosto bez respektu ke klubu, který ho vychoval a kde získával tituly. I ke všem protihráčům, kteří dříve byli jeho kamarádi,“ zakroutil hlavou.

„Takové chování jsem ještě nezažil. Něco podobného jsem viděl jen u Emmanuela Adebayora, jenž před dvanácti lety skóroval v dresu Manchesteru City proti svému bývalému klubu Arsenalu a pak provokativně běžel přes celé hřiště slavit před fanoušky hostů,“ zavzpomínal Rajnoch.

A jak to podle něj bude vypadat, až Krmenčík přijede se Slavií do Plzně? „Nic příjemného tam na něj čekat nebude. Zase si ale nemyslím, že by tam měl zažít peklo, jaké prožíval David Limberský při utkáních na Spartě. Na druhou stranu, být na Michaelově místě, tak se hrozně stydím do Plzně jet a podívat se tam lidem do očí,“ uzavřel.

Případ Krmenčík: Další úlet v emocích, nebo odplata za roky starou křivdu?