Pardubice přišly o obránce. Slávistický odchovanec Prosek končí na východě Čech po čtyřech a půl letech...

Pardubice přišly o obránce. Slávistický odchovanec Prosek končí na východě Čech po čtyřech a půl letech...

Šestadvacetiletý obránce Jan Prosek ukončil svou misi v Pardubicích, která se nakonec natáhla na čtyři a půl roku, během nichž odehrál za východočeský celek více než 8 tisíc soutěžních minut.

Slávistický odchovanec, jenž v minulosti prošel také Slavojem Vyšehrad, se dohodl s pardubickým vedením na předčasném rozvázání kontraktu a v listopadu se stal volným hráčem...

"Chtěl bych Honzovi jménem celého klubu moc poděkovat za výbornou spolupráci, vždy udělal maximum pro dobrý výsledek, v každém utkání. Přejeme ti vše dobré v osobním a též v pracovním životě. Honzo, ať se ti daří, a měj se fajn! Rádi tě kdykoliv uvidíme na našich zápasech, pokud ti to čas dovolí," pronesl webem fkpardubice.cz citovaný sportovní ředitel Vít Zavřel.

A co reakce samotného zadáka, jenž Pardubicím v roce 2020 pomohl k historickému postupu mezi elitu? "Chtěl bych poděkovat FK Pardubice za roky strávené na Vinici, splnil jsem si tady fotbalový sen a zahrál si s naším týmem 1. ligu. Klub se mě ujal poté, co mi před lety ve Slavii skončila smlouva a prožil jsem v Pardubicích čtyři a půl roku s týmem, na který budu rád vzpomínat. Nyní jsme se s vedením dohodli na ukončení smlouvy a věřím, že na naši spolupráci budeme oboustranně vzpomínat v dobrém," uzavřel na fkpardubice.cz Prosek.

Zatímco předchozí vytížení neměl vítěz FNL z ročníku 2019/2020 špatné, v rozehrané sezoně 2021/2022 naskočil jen do tří zápasů a dohromady strávil na trávnících 226 minut. Až mužstvo, které už čeká na vítězství dlouhých osm zápasů, narazí za pár dní na Slavii, on už u toho nebude.

Nejproduktivnější hráči slovenské ligy? V popředí nechybí známé firmy jako Zmrhal, Žofčák, Lačný nebo Mashike

Zdroj: FK Pardubice

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.