Naši mladí? Za tři roky možná budou hrát v klubech jako Lyon, nebo se Sparta dostane na takovou úroveň, říká Vrba

Naši mladí? Za tři roky možná budou hrát v klubech jako Lyon, nebo se Sparta dostane na takovou úroveň, říká Vrba

Jasným favoritem sparťanské skupiny je podle Pavla Vrby Lyon a o další dvě postupová místa budou hrát až zbývající mužstva. Rozhodující proto budou podle explzeňského stratéga následující duely, které českého vicemistra teprve čekají ve zbytku kalendářního roku 2021.

V Praze Boateng, Shaqiri a spol. příliš dobře nezačali. Budou v domácím prostředí na pozoru o něco víc? "Já si myslím, že všichni víme, že francouzská mužstva v pohárech jsou velice silná. Doma budou chtít fanouškům ukázat to nejlepší, co v nich je. Čekám, že v domácím prostředí bude Lyon ještě silnější než v Praze," předpověděl letenský odborník.

Jak by srovnal sílu Lyonu a Monaka, které Spartě vystavilo stopku v předkole Ligy mistrů? "Spíš bych bral francouzskou ligu jako celek. V úterý Lille porazilo Sevillu. Ukazuje se, že francouzská liga šla hodně nahoru. Ukazuje se, že mužstva jsou na úrovni top mužstev v Evropě. My se potkáme s mužstvem, které patří k nejlepším v Evropě a jsem zvědavý, jak si s tím na půdě soupeře poradíme," pokračoval na sparta.cz šéf Karabce, Hložka, Vitíka.

Rudí podle statistik na týmy ze země úřadujících mistrů světa neumí. Jak velkou motivací to bude pro čtvrteční večer? "Podíval jsem se na soupisku Lyonu a když jsem viděl hráče, kteří na ni jsou a v jakých klubech hráli. Co se týká nás, je to nesrovnatelné. My máme ve svých řadách spoustu mladých hráčů, kteří teprve začínají hrát velký fotbal. Možná za tři roky budou hrát v klubech jako Lyon, nebo se Sparta dostane na takovou úroveň, budou tady a hrát evropské poháry. Učíme se. Pro nás všechny je hrozně důležité, že máme takovou konfrontaci. Sparta che zase hrát pravidelně skupiny evropských pohárů. Čím častěji budeme hrát skupinu, tím je to lepší pro mužstvo, klub i pro fanoušky," zakončil na klubovém webu Vrba, jehož soubor si po prohře s Lyonem připsal dvě výhry a jednu remízu.

Zdroj: sparta.cz