Musíme si doma prostě poradit s Feyenoordem, záleží to jen a jen na nás, říká slávistický kapitán Ševčík

OBSAHUJE VIDEO

Situace v základní skupině E i fungující obrana. To jsou témata, o kterých po těsné domácí výhře nad Maccabi Haifa hovořil sešívaný kapitán Petr Ševčík, jenž vydržel na hrací ploše kompletních devadesát minut, což neplatilo pro Samka, Lingra, Masopusta, Kuchtu ani Oscara.

Zisk tří bodů je cenný. A třetí čisté konto v řadě, pod které se podepsal Mandous i stoperská dvojice Oousou - Kačaraba, jakbysmet. "Tři body za vítězství jsou cenné vždy, v tomhle zápase ale obzvlášť. Bylo to obrovsky náročné utkání. Vítězství si velmi vážíme, museli jsme na hřišti nechat vše. Maccabi je hrozně silné na míči, v první půli se ale dařilo se na něm držet nám. Ve druhé půli už to takové nebylo. Hosté byli u spousty odražených míčů, postupem času byl náš projev ještě hektičtější. Závěr byl nahoru dolu, bylo to nervózní. Zvládli jsme to ale s nulou vzadu, z čehož máme radost. Je to hodně důležité. Musíme si uvědomit, že jsme na podzim hodně gólů dostávali a ani moc nedávali. Teď stále příliš gólů nestřílíme, o to důležitější jsou ty nuly, co kluci z obrany dokážou udržet. Poslední dva zápasy skončily 1:0, takže ty nuly jsou naprosto klíčové. Mají velký podíl na bodech," pronesl na klubových stránkách exliberecký středopolař.

V poslední době musí český mistr své soupeře dlouho dobývat a výjimkou nebyl ani čtvrteční večer ve Vršovicích. Co je třeba zlepšit? "Musíme být trpělivější. Když hrajeme proti takovému týmu, nejlepší je míč párkrát otočit, abychom soupeře rozpohybovali, udělali v jeho formaci nějaké díry a toho využili. Jestli mě něco napadá, tak je to ta trpělivost," doplnil svěřenec Jindřicha Trpišovského, o jehož názor se podělil web slavia.cz.

V éčku to je nyní velmi vyrovnané. "Určitě. My ale musíme myslet především na sebe. Musíme si doma prostě poradit s Feyenoordem, záleží to jen a jen na nás," uzavřel český reprezentant, jehož tým je po čtyřech zápasech druhý a na zmíněný Rotterdam ztrácí čtyři body, s tím, že Maccabi má o dva a Union o tři body méně.

Střelecky a herně jsem se velmi trápil, kluci mě ale podrželi, přiznal Kuchta. Jak komentoval třetí čisté konto v řadě?

Zdroj: slavia.cz