Dukla získala skalp vedoucího Brna, Táborsko si body s Varnsdorfem rozdělilo

Teprve druhou prohru ve čtrnácti zápasech druhé nejvyšší české soutěže si v sobotu připsali fotbalisté Brna, když na Julisce podlehli pražské Dukle. I přes tuto ztrátu si stále drží pohodlný - v tuto chvíli sedmibodový - polštář před svými pronásledovateli.

Velmi suché na góly je po prvních čtyřech zápasech 14. kolo FNL. Ve 360 minutách hracího času zatím fanoušci viděli pouhé tři góly, Přičemž všechny padly hned na začátku utkání

V pátečním otevíráku kola Jihlavským k vítězství postačila jediná, přitom až napodruhé dotažená akce. Hned v úvodu utkání totiž měli domácí k dispozici penaltu. Tu sice Vedral neproměnil, ale z dorážky už míč do sítě dotlačit dokázal, a vzhledem k tomu, že v následujících více než 85 minutách žádné další góly nepadly, domácím tato jediná akce stačila ke třem bodům.

V sobotních dopoledních zápasech se Chrudim s Ústím rozešla bez branek a Vlašim díky brzkému Alijagiče vyrabovala na severu Moravy Třinec.

Větších gólových hodů se diváci nedočkali ani na pražské Julisce. Tam se sice hrál šlágr, kdy pátá Dukla hostila dominující Brno, ale i tady brzký gól Buchvaldka byl spíš k neprospěchu fotbalu, domácí se následně zaměřili na ubránění výsledku a brněnští fotbalisté nedokázali najít cestu k ohrožení Filipa Rady, když za celý zápas vyprodukovali jedinou střelu.

V podobném duchu kolo pokračovalo i v Prostějově a Opavě, kde diváci viděli jeden respektive dva góly. K jejich radosti všechny v sítích hostujících golmanů, takže Prostějov si připsal tři body po výhře nad Pulpitových Žižkovem a Opava přejela béčko Sparty. Jediný zápas, který se zatím vymknul "logice" 14. kola se tak odehrál v brněnské Líšni, kde ve střetnutí mezi domácími a Příbramí padlo pět gólů, to jest stejně jako ve všech ostatních utkání FNL dohromady.  I tady byli spokojenější domácí, kteří Příbram smetli 4:1.

Táborsko přivítalo na své půdě Varnsdorf, ale po desáté minutě prohrávalo již rozdílem dvou branek. Hosty poslali do vedení Hušek a Dordič, ale Plachý s Provazníkem dokázali stav srovnat. Druhá půle již další trefu nenabídla, a tak se oba celky rozešly smírně 2:2.