Villarreal slaví hubenou výhru s Getafe, Benzema s Kroosem úřadovali v barvách Bílého baletu

V neděli se hraje v Andalusii derby mezi Betisem a FC. To bude zřejmě nejsledovanější utkání tohoto víkendu ve Španělsku, když předpokládaná premiéra Xaviho na lavičce Barcelony se ještě nestihne uskutečnit.

Měl to být relativně snadný zápas pro domácí Bilbao, minimálně podle kursů nabídnutých sázkovými kancelářemi, kteří Athletico viděli jako jasného favorita. Cadiz nicméně do Galicie přijelo s plánem si to s domácími rozdat takříkajíc na rovinu, tento záměr podpořil gólem v už 6. minutě Sanchez a byť domácí zbytek zápasu měly většinu času balón ve své moci, nápad jak prolomit defenzivu Cadizu z jejich strany nepřišel.

V úvodním sobotním utkání pak naopak roli papírového favorita potvrdil Espanyol, který si po dvou gólech v posledních patnácti minutách první poločasu zajistil relativně snadnou výhru proti Granadě. V druhém utkání sobotního programu se pak potvrdilo, že nově jmenovaný kouč Barcelony Xavi (na lavičce v tomto zápase seděl nicméně provizorně Sergi) bude mít spoustu práce. Barcelona sice odehrála výbornou 35timinutovku, když se postupně trefili Fati, Busquets a Depay, v druhém poločase se ale domácí díky gólům Aspase a Nolita dokázali vrátit na dostřel a v šesté minutě nastavení Aspas Barcelonu opravdu sestřelil a zabránil katalánským opustit z jejich perspektivy nelichotivé 9. místo.

V sobotních pozdně večerních zápasech pak shodně výhru 2:1 zaznamenali Alaves a Real Madrid, kteří si poradili s Levante respektive s Vallecanem. Real se tak vrátil na špičku La Ligy.

Atlético narazilo na dobře připravenou Valencii a nakonec s ní remizovalo 3:3. Hosty poslal do vedení Suárez, ale po změně stran se stav srovnal po vlastní brance Saviče. Griezmann a Vrsaljko připravili komfortní náskok, ale Duro dvěma brankami v nastavení rozhodl o dělbě bodů.

Valencia - Atlético 3:3 (0:1)
Branky: 50. vlastní Savić, 90+2. a 90+6. Duro - 35. Suárez, 58. Griezmann, 62. Vrsaljko

Mallorca - Elche 2:2 (0:0)
Branky: 72. Sevilla z penalty, 90+5. Maffeo - 68. a 75. Boyé

Osasuna - Real Sociedad 0:2 (0:0)
Branky: 72. Merino, 82. Januzaj z penalty

Betis - Sevilla 0:2 (0:0)
Branky: 55. Acuňa, 81. vlastní Bellerín