Nároďák potřeboval nahradit zraněné, Šilhavý poprvé povolal Panáka. Koho pozval z Plzně a Slavie?

Nároďák potřeboval nahradit zraněné, Šilhavý poprvé povolal Panáka. Koho pozval z Plzně a Slavie?

Obránce Ondřej Čelůstka, záložník či útočník Adam Hložek, záložník Petr Ševčík a obránce Tomáš Wiesner vypadli ze zdravotních důvodů z nominace české reprezentace. Před závěrečnými zápasy v letošním roce proti Kuvajtu a Estonsku naopak dostali dodatečnou pozvánku Milan Havel, Jan Kopic, Jan Sýkora, Michael Krmenčík a poprvé v kariéře také Filip Panák.


Všichni dodatečně povolaní hráči se budou hlásit už v pondělí v hotelu NH Prague City. Reprezentace odpoledne absolvuje první trénink a zahájí přípravu na utkání proti Kuvajtu (11. listopadu v Olomouci) a Estonsku (16. listopadu v Praze). Vstupenky na oba zápasy jsou k dostání na webu www.vstupenkyfotbal.cz.

Filip Panák dostal pozvánku do reprezentace poprvé v kariéře. Šestadvacetiletý střední obránce nahradí v týmu svého zraněného sparťanského parťáka ze stoperské dvojice Ondřeje Čelůstku. Nemá ani příliš zkušeností z mládežnických reprezentací, protože v minulosti si připsal jen dva starty v přípravě za výběr do jednadvaceti let.

Jan Sýkora se do reprezentace vrací po více než třech letech. Sedmadvacetiletý záložník naposledy oblékl dres národního týmu v září 2019 proti Rusku. Celkem má na kontě deset mezistátních zápasů a jeden gól.

Naopak dlouhodobě patří do národního týmu obránce Milan Havel, záložník Jan Kopic a útočník Michael Krmenčík, který je při absenci Patrika Schicka nejlepším střelcem aktuálního výběru.

Česká reprezentace bojuje v závěru kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 stále ještě o druhé místo. To může v březnové baráži zajistit pozici nasazeného týmu. Los baráže proběhne po reprezentačním srazu 26. listopadu.

Česko - Kuvajt. Kvalifikace MS 2022: Česko - Estonsko, Wales - Belgie, Itálie - Švýcarsko. Futsal: Slavia - Sparta

Zdroj: repre.fotbal.cz