Zahraniční angažmá je pro hráče velká motivace, stačí jen zaslechnout, jak se kluci ptají Koviho na Ronalda, říká Suchopárek

Zahraniční angažmá je pro hráče velká motivace, stačí jen zaslechnout, jak se kluci ptají Koviho na Ronalda, říká Suchopárek
OBSAHUJE OHLASY

Nový kouč jednadvacítky Jan Suchopárek má s mládežnickým fotbalem zkušeností až na rozdávání. V kvalifikaci o mistrovství Evropy se jeho svěřencům daří skvěle a sám trenér si spolupráci pochvaluje.

„Pracuje se mi s nimi skvěle. Každý má jiné koníčky, ale děláme s nimi různé teambuildingové akce, kde musejí spolupracovat, a bavíme se i o věcech, které jsou mimo fotbal, a myslím si, že na to reagují dobře, a nás ta práce baví, takže vazba mezi hráči, trenéry a dalším komparsem je dobrá,“ citoval web sport.ceskatelevize.cz slova Suchopárka, stříbrného finalisty z ME 1996.

Zahraniční angažmá má u mladých hráčů velkou výhodu. „Ostatní kluci se samozřejmě zajímají. Občas zaslechnu, jak se baví o tom, jak do Manchesteru přišel Ronaldo, tak se na něho ptají Koviho (brankář Kovář, který v United působí). Pro hráče, kteří nemají zahraniční angažmá, je to určitá motivace a snaha se rozvíjet,“ dále sdělil dvaapadesátiletý kouč.

Český výběr do 21 let nyní čekají dva nejtěžší soupeři ve skupině – Anglie a Slovinsko. „Jsme určitě před nejtěžšími zápasy v kvalifikační skupině. Ale výchozí postavení v tabulce nás předurčuje k tomu, abychom také v této přímé konfrontaci s velmi kvalitními soupeři dál hráli o vedoucí postavení v tabulce. Věřím, že mužstvo i se svojí momentální formou ukáže konkurenceschopnost v soubojích s Anglií i Slovinskem,“ dodal na webu repre.fotbal.cz Suchopárek.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz, repre.fotbal.cz