Koho už by Ancelotti na San Bernabéu za pár týdnů nemusel vést? Real se může rozloučit až s devíti jedinci...

Koho už by Ancelotti na San Bernabéu za pár týdnů nemusel vést? Real se může rozloučit až s devíti jedinci...

Španělský Sport přinesl informaci o tom, že by mohlo v dohledné době v rámci "kádrové rekonstrukce" opustit San Bernabéu hned několik známých hráčů.

Cílem je jak získání finančních zdrojů na potřebné posily, tak snížení výdajů na platy.

Florentino Pérez se netají tím, že by rád přivedl do španělského metropole perspektivní ostrostřelce Erlinga Haalanda a Kyliana Mbappého, což bude znamenat velké investice a hlavně skutečně hodně prostředků na mzdy.

Na zimní přestupový trh by údajně ze současné kabiny Bílého baletu mohlo vplout až 6 hráčů, s tím, že nejistou budoucnost má dokonce až devět jmen.

Na odchodu z nyní druhého týmu Primera División mohou být ostřílení Marcelo (33), Gareth Bale (32) a Isco (29). Všichni zmínění sice mají na kontě výhry v Lize mistrů, nicméně v nynějším ročníku 2021/2022 je využil trenér Carlo Ancelotti jen velmi zřídka.

Mezi těmi, jejichž angažmá spěje ke konci, jsou také Jesús Vallejo (24) a Luka Jovič (23), který má plat 10 milionů eur ročně, nicméně vytížení je hodně slabé. Los Blancos by si za něj představovali minimálně 30 milionů eur.

V souvislosti s čistkou je zmiňován také Eden Hazard (30). Ten sice dorazil do Madridu za astronomických 116 milionů eur, nicméně Bílý balet bude rád, když za něj utrží alespoň 50 milionů eur.

Čtyřiatřicetinásobnému šampionovi LaLigy a třináctinásobnému vítězi Ligy mistrů by se mohlo ulevit i díky jeho nynějšímu ročnímu platu 30 milionů eur, což je v současné době skutečně nemalá zátěž na klubovou pokladnici.

Pakliže by se prodali všichni zmínění, na posily by se získalo asi 200 milionů eur.

P.S: Pokračovat na současné adrese by za jistých okolností nemuseli ani Dani Ceballos (25), Mariano Díaz (28) a Luka Modrič (36), jehož mise ve sněhobílém trikotu samozřejmě nebude věčná.

Česko s Kuvajtem a Estonskem, Wales - Belgie, Itálie - Švýcarsko, Chorvatsko - Rusko, Španělsko - Švédsko

Zdroj: sport.aktuality.sk

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.