Žádné experimenty, Kuvajt bude příprava na Estonsko. Na Hané by mohli nastoupit Kalas i Mandous...

Žádné experimenty, Kuvajt bude příprava na Estonsko. Na Hané by mohli nastoupit Kalas i Mandous...
OBSAHUJE VIDEO

O tom, co by mohlo platit ve čtvrtek na hanáckém Andrově stadionu na Kuvajt, se rozpovídal reprezentační asistent Jiří Chytrý, jenž kvůli nemoci Jaroslava Šilhavého přesedlal v listopadovém mezinárodním bloku do funkce zaskakujícího hlavního kouče.

"Z dostupných materiálů jsme viděli, že jsou to technicky vyspělí hráči, hlavně směrem do ofenzivy, která je jejich předností. Dokážou si poradit ve hře jeden na jednoho. My věříme, že budeme dominovat utkání a donutíme je k chybám a dostaneme je pod tlak. Doufáme, že dokážeme využít slabin v obraně a vstřelíme branky," pronesl na tiskové konferenci Chytrý, který ozřejmil, že Šilhavý do utkání zasáhne a vstoupí telefonicky jen v případě, když bude cítit, že je to potřeba.

Nastoupí v Olomouci nejsilnější možná sestava, nebo bude prostor na experimenty? Jiné rozestavení by se testovat nemělo. "Z velké části bude sestava asi podobná, ale některé posty máme s otazníkem a teprve se budeme rozhodovat, jak nastoupíme do utkání s Estonskem. Budeme si chtít ale vyzkoušet některé věci, především směrem do ofenzivy. Nakonec jsme se rozhodli, že zápas s Kuvajtem použijeme jako přípravu na Estonsko, ne jako experimentování," přidal na webu repre.fotbal.cz člen realizačního týmu.

Mezi třemi tyčemi se může objevit nynější sešívaná jednička Aleš Mandous a to nejen kvůli tomu, že má za sebou dobrou olomouckou minulost. "Ani ne tak kvůli tomu, že se hraje v Olomouci, ale Aleš má šanci dostat se do zápasu hlavně díky svým výkonům," přiblížil Chytrý.

Pokud jde o stopery, poslední utkání spolu hrála dvojice Čelůstka - Zima. Jenže zatímco prvně jmenovaný je zraněný, druhý na Apeninském poloostrově nenastupuje. Jistotou je zatím Kalas z druholigového anglického Bristolu City. "Šanci nastoupit do zápasu mají všichni hráči. My jsme avizovali svou roli bude hrát i aktuální pocit z tréninkových jednotek. V Bělorusku to bylo ovlivněno také tím, že byl indisponovaný Tomáš Kalas, který je ale nyní k dispozici a je předpoklad, že odehraje zápasy během tohoto srazu. A my se rozhodneme, s kým zápasy odehraje. Pokud vše půjde podle plánu, tak zápasy odehraje Tomáš Kalas společně s některým z hráčů, které máme k dispozici," zaznělo z úst Chytrého.

A co útok? Dva důležití forvardi mužstvu přeci jen chybí. "Víme, kdo bude hrát proti Kuvajtu od začátku, pak využijeme střídání jak pro pozici hrotového útočníka, tak křídla a věříme, že nám to pomůže i směrem k utkání s Estonskem," uzavřel na serveru repre.fotbal.cz muž, jenž v minulosti pracoval i ve Zlíně, na Slovácku, v Jablonci, na Dukle či ve Slavii.

Hložek "jen" za 428 milionů korun by prý byl pro West Ham opravdu nevídaný byznys...

Zdroj: repre.fotbal.cz