Horňák o Karabcovi, Vitíkovi, překvapivé stříbrné pozice ve druhé lize i spolupráci s Vrbou...

Horňák o Karabcovi, Vitíkovi, překvapivé stříbrné pozice ve druhé lize i spolupráci s Vrbou...

Dlouhodobým cílem Michala Horňáka, který velí sparťanské rezervě, je vychovávat mladé kluky do velkého fotbalu, aby něco dokázali a jednou si třeba řekli, že jim něco trenérsky dal. I tak by však vicemistr Evropy z roku 1996 nemusel působit ve strahovském béčku věčně. To vše i přesto, že je sparťanem tělem i duší...

"Možnostem se člověk určitě nebrání, ale momentálně jsem velmi spokojený a moc mě to baví. Aktuálně tedy o změně neuvažuji, ale život je nevyzpytatelný," přiznal v interview pro fnliga.cz jednapadesátiletý rodák ze Vsetína.

Jak se mu zamlouvá současná druhá pozice ve druhé lize? "Moc jsme nevěděli, co můžeme od našeho vystoupení ve druhé nejvyšší soutěži čekat, poněvadž jsme snad tři čtvrtě roku nehráli vinou pandemie žádné soutěžní utkání. První dvě kola jsme však vyhráli, naši hráči si začali věřit, a to bylo velmi důležité pro dosavadní průběh. Doufám, že má klub radost. Samozřejmě je ale těžké udržet u takto mladých hráčů dlouhodobě konstantní výkonnost. Jednoduše chceme hrát dobrý fotbal a vyhrávat, aby kluci získávali zkušenosti, což je pro ně nejdůležitější. Pochopitelně nechceme, aby strávili kariéru v rezervě, ale chceme je posouvat výše," přidal na stránkách fnliga.cz někdejší stoper, který v minulosti prošel také Opavou, Chebem nebo LASK Linec.

Jeho rezerva nemá ve svém středu žádného vyloženého střelce. O branky už se podělilo hned 14 hráčů, což je dost. "My to vnímáme dobře. Za mě je lepší, když to nestojí na jednom nebo dvou hráčích, ale gól dokáže dát většina z nich. Máme mladé mužstvo, které chce hrát nahoře a tlačí se do zakončení," doplnil Horňák, jenž úzce spolupracuje s trenérem áčka Pavlem Vrbou. "Funguje to velmi dobře. Aktivně spolu komunikujeme ohledně hráčů, kteří nám vypomůžou nebo naopak dostanou šanci trénovat s A týmem."

V poslední době se řešilo, zda by naděje typu Adama Karabce neměly hrát pravidelně druhou ligu. Podle některých názorů by jim to mohlo dát více než pár minut v áčku. "Hrát za áčko je jedna věc, hrát za béčko pravidelně každý týden druhá. Je to však plně v kompetenci trenérů prvního mužstva. Pokud dostane alespoň nějakou minutáž v lize, je to samozřejmě ku prospěchu. Jiné by to bylo, kdyby nenastupoval vůbec. To je třeba případ Vitíka, který nenastupuje, a tak hraje pravidelně za nás, což je za mě určitě dobře," zakončil na fnliga.cz kouč, který dříve vedl mužstva Čáslavi a Vlašimi.

11 zápasů bez výhry, poslední úspěch uprostřed srpna. Pulpita čeká na Žižkově opravdu kvantum práce...

Zdroj: fnliga.cz