11 zápasů bez výhry, poslední úspěch uprostřed srpna. Pulpita čeká na Žižkově opravdu kvantum práce...

11 zápasů bez výhry, poslední úspěch uprostřed srpna. Pulpita čeká na Žižkově opravdu kvantum práce...

To, že bude těsně před koncem podzimu vládnout střelecké tabulce teprve osmnáctiletý útočník Vlašimi Denis Alijagič, se zřejmě nečekalo.

Ještě větší překvapení je však průběžná poslední pozice Viktorie Žižkov, která po odchodu předešlého majitele Loudy jen tápe a vznáší se nad ní hrozba sestupu do ČFL.

Ano, příliš lichotivé nejsou ani třinácté místo Příbrami a desátá příčka Vysočina Jihlava, nicméně na Žižkově už je situace skutečně vážná.

Batioja, Bazal, Súkenník, Švenger, Nabiyev, Březina, Gabriel a další už jsou bez výhry 11 zápasů v řadě, s tím, že naposledy se radovali uprostřed srpna na Strahově se sparťanskou rezervou, jež paradoxně jinak šlape a v tabulce FNL je druhá hned za vedoucí Zbrojovkou-

Dva triumfy, tři remízové výsledky devět porážek a skóre 13:25 opravdu nejsou nic, čím by se mohl Žižkov chlubit a Martina Pulpita, který u kormidla vystřídal nevýrazného Oulehlu, čeká na Praze 3 evidentně spoustu práce.

Nový trenér, který se vrátil na známá místa přesně po deseti letech, začal svou druhou žižkovskou misi kariéry remízou s Jihlavou a následně odešel poražen v Prostějově.

Ve zbytku podzimní části čekají Viktorii dva domácí duely se sedmým Táborskem (21. listopadu) a osmým Varnsdorfem (28. listopadu) a v obou případech je potřeba bodovat. V opačném případě by se jí totiž mohly nejbližší týmy opět o něco vzdálit.

Patnáctý Třinec i čtrnáctá Chrudim mají zatím náskok jen jednoho bodu, což by mělo být pro Viktorii nynější motivací číslo 1.

Křetínského vstup do Premier League nemá a nebude mít vliv na provoz Sparty a její další fungování...

Zdroj: soccerway.com