Southgate se prý nikdy nebál propadu formy Kanea a Maguireho. Anglie je blízko světovému šampionátu

Southgate se prý nikdy nebál propadu formy Kanea a Maguireho. Anglie je blízko světovému šampionátu

Anglický trenér Gareth Southgate trvá na tom, že nikdy nepochyboval o Harrym Kaneovi a Harrym Maguireovi, a to i přes jejich nedobrý start do právě probíhající sezóny na klubové úrovni.

Kane se v této sezóně za Tottenham trefil pouze jednou, ale při domácím utkání Anglie s Albánií se trefil hned třikrát. Úspěch zaznamenal také Maguire, jehož gól hlavou přišel v těžkých týdnech, které zažívá Manchester United.

Pro Kanea to byla důrazná odpověď na jeho poslední vystoupení v dresu Anglie, ponuré vystoupení při remíze 1:1 s Maďarskem, kdy byl vystřídán, ale Southgate řekl, že vždy věřil, že se Kane brzy vrátí mezi branky.

„Forma je vždy dočasná. Nejvíc mě potěšil jeho všestranný výkon. Víme, že bude dávat góly. Líbilo se mi, jak byl agresivní ve zdržovací hře a běhání pozadu,“ komentoval lodivod anglické reprezentace Kaneův výkon. Ten využil také šance bránit Maguireho, kterého pochválil za to, že se vrátil po zranění, aby pomohl United.

„Je to báječný hráč," pokračoval Southgate. „Po zranění byl na jeho návrat na trávník spěch. Můžete mít spoustu fotbalistů, kteří se schovají v léčebně, ale to není jeho případ,“ pochvaloval si Southgate obránce „Rudých ďáblů“. „Mám k němu obrovský respekt. Víte, že můžete nastoupit do utkání, na které nejste úplně fit, ale vždy vás posuzují, jako byste fit byli. On tomu rozumí. Na začátku týdne jsem si s ním hodně povídal. Jeho dnešní výkon byl velmi dobrý,“ dodal kormidelník anglické reprezentace.

Anglie si sice ještě nezajistila svou účast na katarském mistrovství světa v roce 2022, ale zbývá jí jen potřeba jednoho bodu proti outsiderovi skupiny San Marinu. „Trochu na nás byl tlak, protože jsme potřebovali dosáhnout tohoto výsledku. To bylo dáno neúspěchem v posledním utkání (Anglie v říjnu remízovala doma s Maďarskem 1:1, pozn. red.). Teď jsme se ale skvěle přiblížili postupu,“ má jasno Kane. „Kdykoli si oblíknete anglický dres, chcete, aby byli všichni hrdí. Na tohle byli všichni připraveni. Rozhořeli jsme se a získali tři body,“ dodal útočník Tottenhamu po vítězném utkání s Albánií.

Zdroj: 90min.com

Komplikace pro obranu Chelsea. Rüdiger pravděpodobně neprodlouží smlouvu