Rebelové očekávají návrat Super Ligy. Teď ale bez anglických klubů, má jásno prezident La Ligy Tebas

Rebelové očekávají návrat Super Ligy. Teď ale bez anglických klubů, má jásno prezident La Ligy Tebas

Prezident La Ligy Javier Tebas prohlásil, že Real Madrid, Barcelona a Juventus se snaží vrátit zpět projekt Super Ligy, a to bez podpory anglických zástupců.

Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United a Tottenham – všechny tyto kluby byly součástí původního návrhu Super Ligy, ze kterého ale po značných protestech fanoušků rychle vycouvaly.

Podle prezidenta španělské La Ligy Javiera Tebase však zbývající trio Real Madrid, Barcelona a Juventus stále za projektem pevně stojí a pokračují ve snaze přivést Super Ligu zpět k životu. Jak Tebas prozradil, trojice klubů nyní vidí Premier League jako hrozbu pro svou existenci. „Tři trosečníci, kteří zůstali, mluví a teď vám mohu říci, že už vědí, že se k nim anglické strany nepřipojí. Nyní tedy zakládají se zbytkem lig novou Super Ligu," řekl. „Nepřítelem není jen Liga mistrů, ale také Premier League,“ podotkl Tebas.

„Nyní přemýšlejí o postupech a sestupech, což je stejný jako model, který představili v roce 2019 a který kluby již odmítly. Pokud to budou prezentovat znovu, my to znovu odmítneme,“ řekl jasně prezident španělské soutěže svou taktiku. „Nikdy neuspějí, protože evropské kluby nejsou fanoušky tohoto modelu. Znamenalo by to, že by španělská liga přišla o zhruba 1 200 milionů eur. Ligy jsou jednotné, dokonce i Premier League,“ má jasno Tebas.

Ten také využil příležitosti zasmát se nedávným odhalením, že roboti na Twitteru byli používáni k vytváření podpory pro prezidenta Realu Madrid Florentina Pereze a pomlouvaly týmy, které opustily plány kontroverzní Super Ligy. „To je nebezpečí sociálních sítí,“ poznamenal. „Výhod je mnoho, ale slouží také k vytváření umělých názorů, spouštění kampaní, na které je třeba dávat pozor," zakončil Tebas své povídání o projektu, který letos na jaře rozdělil fotbalovou veřejnost.

Zdroj: 90min.com

Southgate se prý nikdy nebál propadu formy Kanea a Maguireho. Anglie je blízko světovému šampionátu

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.