Nguyen nahradil v reprezentaci zraněného Staňka

Nguyen nahradil v reprezentaci zraněného Staňka

Devětadvacetiletý brankář Filip Nguyen doplnil druhou listopadovou sobotu českou fotbalovou reprezentaci pro úterní závěrečný zápas kvalifikační skupiny o postup na mistrovství světa s Estonskem. Brankář Slovácka tak nahradil zraněného Jindřicha Staňka, který se od týmu odpojil po čtvrtečním přípravném duelu s Kuvajtem v Olomouci.

Nguyen už byl v národním týmu několikrát, ale na premiérový start stále čeká. Proti Estonsku se ho však asi nedočká. Nastoupit by měl Tomáš Vaclík, který v Šilhavého výběru zastává post brankářské jedničky. Staněk si během srazu přivodil zranění a nebyl k dispozici už na čtvrteční utkání proti Kuvajtu (Česko zvítězilo jasně 7:0). Drobné potíže má údajně i stoper Tomáš Kalas, který ale v mužstvu zatím zůstal.

„S Kuvajtem jsme si mohli vyzkoušet hru do plné obrany. Myslím, že něco podobného budeme muset řešit i s Estonskem. Víme, že to bude určitě těžší zápas, kvalitnější soupeř, na to se připravujeme. Rozebrali jsme si zápas s Kuvajtem, video na Estonsko jsme ještě neměli. Na to je ještě čas," cituje ČTK on-line rozhovor brankáře Aleše Mandouse, který chytal proti Kuvajtu ve svém druhém reprezentačním startu.

Češi momentálně v kvalifikační skupině figurují na druhém místě tabulky o skóre před třetím Walesem, který má ale zápas k dobru. Přímo na šampionát přitom postoupí jen vítěz skupiny, jímž s největší pravděpodobností bude Belgie. Týmy na druhých pozicích čeká play off, kde se představí ještě dva nejlepší vítězové skupin Ligy národů, kteří v kvalifikaci neuspějí. Čeští reprezentanti mají téměř jisté, že by případně obsadili jedno z těchto dvou míst.

Definitivu play off mohou reprezentanti získat v sobotu večer po zápase Francie s Kazachstánem. Zatím ale nebude jisté, jestli budou Češi v baráži nasazeni, což by znamenalo, že v semifinále nastoupí doma. O dějišti následného finále pak rozhodne los.

"Právě proto, že nevíme, jestli budeme nasazeni nebo ne, nedokážeme si ani tipnout, koho bychom v play off mohli mít. Ani o tom nespekulujeme. Doufám, že dostaneme nějakého soupeře, kterého porazíme a půjdeme dál," uvedl Mandous dále v rozhovoru. Podle něj se spoluhráči plánují večer sledovat zápasy české skupiny, v níž Wales přivítá Bělorusko a Belgie nadcházejícího soupeře národního celku Estonsko. "V televizi dávají Belgii, to určitě budeme sledovat. Wales zkusíme někde najít. Ty zápasy nás samozřejmě zajímají, takže budeme s klukama koukat na pokoji," řekl Mandous.

Během listopadového srazu se reprezentace připravuje bez hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého, který měl pozitivní test na koronavirus. Mužstvo tak vede asistent Jiří Chytrý.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace, ČTK

Rebelové očekávají návrat Super Ligy. Teď ale bez anglických klubů, má jásno prezident La Ligy Tebas