Matějů je v hlavě nastaven správně: Upřímně, jsem v Brescii čtvrtým rokem, nebráním se změně

Matějů je v hlavě nastaven správně: Upřímně, jsem v Brescii čtvrtým rokem, nebráním se změně

Když ještě byl Pippo Inzaghi (48) obávaným útočníkem, dlouhých patnáct let strávil v barvách Juventusu Turín a AC Milán. Nyní bývalý italský reprezentant vede Brescii, jíž pomáhá k návratu do Serie A a protože tým, jehož součástí je i Aleš Matějů, momentálně opanuje tabulku druhé nejvyšší soutěže, nemusela by to být až tak nereálná mise.

"Před uplynulou sezonou, po sestupu z první ligy, byl zásah do týmu značný. Takže jsme byli takoví nemastní, neslaní. Inzaghi přivedl spoustu svých lidí, mám z mužstva pozitivní dojem. Trenér chce hrát útočně, kombinačně. Pro ofenzívní hráče jde o velký přínos. Navíc se vrátil sportovní ředitel, který tu byl před lety, kdy jsme postoupili do první ligy. I tohle je povzbuzující zpráva, že věci se hýbají správným směrem," pronesl pětadvacetiletý bek, jehož pro velký fotbal vychovala Příbram.

V Brescii se také omladilo a až na devětatřicetiletého veterána Palacia, jenž svého času ofenzivně kouzlil v barvách Interu Milán, momentálně neobsahuje soupiska ani jednoho hráče nad třicet let. "Máme hodně mladých kluků, což před třemi lety, kdy se postupovalo, nebylo. V některých utkáních je to znát. Občas jdeme do věcí, do kterých bychom neměli. Ale zatím se nám daří zápasy dohrát do vítězných konců. I pro mladé je super, že můžou zabojovat o Serii A a mít vedle sebe útočníka, jako je Palacio. Nebo trénovat pod italskou legendou Filippem Inzaghim," zaznělo z úst Matějů, jehož vyjádření nabídl sport.cz.

Jaký přístup zdobí slavnou italskou personu k jejím hráčům? "Je klidný, ale umí být i rázný. Zatím se daří, takže je v pohodě. Je lidský, vycházím s ním velice dobře. Může nám všem pomoct. Stejně i sobě. Doposud toho tolik nenatrénoval, je na začátku kariéry. I on cítí, že může udělat další úspěch," přidal na webu sport.cz bývalý zadák Plzně i Brightonu, který už působí v Brescii čtvrtým rokem.

Do tréninkových jednotek aktuálního lídra Serie B se ale exkanonýr zapojuje pouze výjimečně. "Občas si s námi zahraje bago. Celkově má přirozený respekt. Kamkoli přijedeme, budí největší zájem. Bere tím veškerý tlak a zodpovědnost na sebe. Pro Italy je velkou modlou, osobností," připomněl v rámci interview pro sport.cz český reprezentant.

Protože je ale Matějů součástí druholigového dění již třetí sezonu ze čtyř, rád by to co nejdřív změnil. Pokud by se nepovedlo postoupit, určitě chce jít jinam. "Inzaghi na mě udělal výborný dojem. Rozhodl jsem se zůstat, pomoct v boji o návrat do Serie A. Což se poměrně daří, vedeme druhou ligu. Uvidíme, jak to bude dál, až mi kontrakt v Brescii vyprší. Jeho součástí je opce. Ale myslím, že by se uplatnila pouze v případě, kdyby se postoupilo. Nechávám tu otázku otevřenou. Jsem v hlavě nastavený správně, což je zásadní. Upřímně, jsem v Brescii čtvrtým rokem, nebráním se změně. Musí teď přijít něco klíčového. Buď odejdu z Itálie, nebo se využije roční opce. Ale to bude opravdu jen tehdy, pokud bude vypadat, že se postoupí. Třeba se mi naskytne něco zajímavého už v zimě," nastínil možný scénář ambiciózní obránce, jehož vyjádření nabídl portál sport.cz.

Podcast: Chelsea klopýtla a Gerrard do Villy. Měli by United posadit De Geu?

Zdroj: sport.cz