Barák už vyrostl v osobnost. Stal se z něj dirigent a distributor, byť nikoliv Dočkalova typu

Barák už vyrostl v osobnost. Stal se z něj dirigent a distributor, byť nikoliv Dočkalova typu

Zatímco Vladimír Darida ukončil mezinárodní kariéru s bilancí sedmi branek v šestasedmdesáti startech, jeho reprezentační nástupce Antonín Barák už je na osmi gólech a to mu k tomu stačilo pouhých osmadvacet vystoupení. 

Šestadvacetiletý odchovanec Příbrami už se podle názoru mnohých odborníků stal komplexním hráčem, který by mohl mít i na jetě lepší adresu, než nynější Hellas Verona.

"Je vidět, že nabral sebevědomí a dostal se do skvělé formy. Je důležitou osobností pro reprezentaci a totéž platí na klubové úrovni. Tondu jsem viděl v posledních dvou zápasech Verony. Proti Juventusu a Neapoli. S potěšením musím konstatovat, že v Itálii má podstatnou roli. V klubu jde veškerá rozehrávka přes něj. Vybavuji si moment proti Neapoli, kdy krásně udělal hráče a připravil gólovou šanci," chválil bývalého středopolaře Slavie, Lecce či Udinese Julius Bielik, jehož slova nabídl server isport.blesk.cz.

Podle bývalého kouče Viktorie Žižkov či Jablonce je hrozně dobře, že se nebojí zodpovědnosti ani v národním mužstvu a že to vzal na sebe. "Klasického špílmachra nemáme, on je tomu typově ale nejblíž. Plní roli distributora a dirigenta, byť nikoliv Dočkalova typu. Vyrostl v osobnost. I to mu dovolilo úplně bezproblémově převzít úlohu Daridy. Barák je ale pro mužstvo prospěšnější, než byl Darida v posledních letech. Tonda je průbojnější, snaží se vzít riziko na sebe, umí to víc s míčem, umí obejít hráče, umí dát gól či finální přihrávku. Začíná být opravdu komplexním fotbalistou," přidal na stránkách Deníku Sport účastník MS 1990.

Podle internacionála, jehož zavála kariéra také do Japonska, by mohl táhnout repre i v jarní baráži o další světový šampionát. "Tondovou výhodou je, že si umí držet stabilní výkonnost. Zrovna v jeho případě bych se poklesu formy neobával. Věřím tomu, že v březnu bude patřit mezi naše klíčové hráče," uzavřel na iSport.cz držitel řady titulů se Spartou.

Šádek je poslední mohykán generace klasických českých šíbrů, má u mě velký respekt, tvrdí Chvalovský

Zdroj: isport.blesk.cz