Nejen Kane. I Maguire dosáhl na nový anglický rekord a mezi stopery už překonal Terryho

Nejen Kane. I Maguire dosáhl na nový anglický rekord a mezi stopery už překonal Terryho

Albion uzavřel kvalifikaci na světový šampionát v Kataru triumfálním vypleněním San Marina, s tím, že tak vysokou výhru (10:0) naposledy zaznamenal před sedmapadesáti lety (v roce 1964), když roznesl Spojené státy.

V rámci pondělní demolice dosáhl Harry Kane na jeden z anglických rekordů v počtu nastřílených branek v jednom kalendářním roce. Díky tomu, že se snajpr Spurs gólově prosadil v roce 2021 už šestnáctkrát, George Hilsdona, Dixie Deana a jejich výkony z let 1908 a 1927 nechal definitivně za sebou.

Jedno anglické maximum se pak pokořilo také v defenzivní řadě, o což se postaral osmadvacetiletý zadák Manchesteru United Harry Maguire, který z prvního místa nejlépe střílejících stoperů sesadil legendu Chelsea Johna Terryho.

Neúspěšný finalista letošního mistrovství Evropy, jehož země nebude chybět ani na MS 2022, už se v nejcennějším dresu prosadil sedmkrát a mezi stopery je novým lídrem historických tabulek.

Před listopadovým reprezentačním programem se bývalý defenzivní specialista Leicesteru City, Sheffieldu United, Wiganu i Hullu City dělil o vedení nejen se zmíněným Terrym, ale také s Jackem Charltonem.

Vzhledem k tomu, že začal oblíbenec Garetha Southgatea reprezentovat "Three Lions" až před čtyřmi lety a dosud nasbíral jednačtyřicet startů, jde o velmi solidní počin. Vylepšit si svou pozici v žebříčku a poodskočit případným dalším pronásledovatelům pak bude mít zase v březnu 2022.

Podcast: Chelsea klopýtla a Gerrard do Villy. Měli by United posadit De Geu?

Zdroj: dailymail.co.uk