Chorý: V obraně jsem hrál naposledy ve třinácti. Je to úplně jiné než v útoku

Chorý: V obraně jsem hrál naposledy ve třinácti. Je to úplně jiné než v útoku
OBSAHUJE OHLASY

Plzeňský útočník Tomáš Chorý na sebe upoutal v utkání s Ostravou hned dvěma událostmi. Jednak se viditelně odlišoval od ostatních fotbalistů, protože měl na obličeji ochrannou masku, a druhak nastoupil na pro něj neobvyklém postu. Trenér Michal Bílek totiž neměl moc variant do obrany, takže se vytáhlý útočník objevil po letech v obraně.

„Nějak jsme se o tom s trenérem bavili. Neměl nějak moc možností, koho tam dát. A věděli jsme, že pojedeme do Ostravy, že tady mají dva vysoké útočníky - Almásiho a Klímu. Takže to bylo těžké rozhodování. Já jsem na to kývl, že to zkusím. Nevím, moc dobře to nedopadlo, no,“ dával si útočník za vinu, že Plzeň inkasovala ve druhém poločasu dva góly, čímž přišla o dvougólové vedení.

Chorý se zároveň v pozápasovém rozhovoru pro kamery O2 TV Sport vyjádřil k tomu, jak těžké pro něj bylo přeorientovat se z postu útočníka na obránce. „Určitě to není nic jednoduchého. Vlastně, naposledy jsem to hrál ve třinácti nebo ve čtrnácti letech. Takhle se přeorientovat z útoku na obranu není vůbec nic jednoduchého, takže smekám před našimi obránci. Je to úplně něco jiného než v útoku. Tady se pendluje nahoru, dolů. Musíte se pořád otáčet. Myslím si, že jsem to docela zvládl. Ale určitě tam byly situace, které jsem mohl vyřešit lépe a mrzí mě, že jsme tu neudělali tři body,“ uvedl viditelně zklamaný forward Plzně.

Ten dostal rovněž možnost vyjádřit se do kamer, jak se mu hrálo s maskou přes obličej, díky které byl na trávníku viditelně rozpoznatelný od ostatních fotbalistů. „Viděl jsem dobře, už jsem to měl o tréninku, nijak jsem si to do hlavy nedával. Do všech hlaviček jsem chodil, nic jsem nevypustil. Mrzí mě jen ten výsledek, jak to dopadlo. To je prostě škoda. Měli jsme šance to dohrát do vítězného konce a nedopadlo to,“ zopakoval zklamání plzeňský útočník.

Chorý to měl těžké, ale v obraně to zvládl. Bílek chválil útočníka za výkon na neobvyklém postu