Chorý to měl těžké, ale v obraně to zvládl. Bílek chválil útočníka za výkon na neobvyklém postu

Chorý to měl těžké, ale v obraně to zvládl. Bílek chválil útočníka za výkon na neobvyklém postu
OBSAHUJE OHLASY

Z těžkého utkání v Ostravě si plzeňská Viktoria odváží nakonec jeden bod. Přitom po první půli to vypadalo, že by mohla odjet se všemi třemi body. Jak hodnotil utkání kouč Západočechů Michal Bílek, který kvůli marodce svých svěřenců musel udělat několik důležitých změn v sestavě?

„My jsme odehráli velmi dobře první půli. Vedli jsme 2:0, měli jsme tam ještě některé situace, které jsme neproměnili. Beauguel šel sám na bránu,“ litoval v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport plzeňský trenér Michal Bílek nevyužitých šancí v prvním poločase v utkání s Ostravou. „Ve druhé půli jsme se dostali pod tlak. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože nám vypadlo hodně hráčů v defenzivě. Ale v závěru jsme měli ještě nějaké příležitosti, skončilo to 2:2,“ konstatoval.

Právě zejména v první části druhého poločasu tahali plzeňští fotbalisté za kratší konec. Bílek však neměl moc šancí, jak by ostravský tlak zastavil, protože mu chybí defenzivní fotbalisté. „Tak bylo těžké střídat někoho do defenzívy, protože jsme tam už nikoho neměli. Udělali jsme tam jenom pár změn. Ale myslím si, že závěr už byl potom dobrý. Dostali jsme se více do hry a měli jsme tam i nějaké příležitosti. Ale bohužel,“ poznamenal po utkání bývalý reprezentační trenér.

Právě pro nedostatek defenzivních fotbalistů musel šestapadesátiletý stratég udělat odvážný tah. Do obrany totiž postavil vytáhlého útočníka Tomáše Chorého. „Tak nastoupil tam poprvé hrotový útočník, bylo to pro něj nesmírně těžké. Myslím si, že to zvládnul dobře,“ pochválil trenér svého svěřence za hru na neobvyklé pozici.

Neházejte to jen na Solskjaera! De Gea s Fernandesem bránili po výprasku ve Watfordu svého kouče