Každý bod, který sparťané v Glasgow získají, bude zlatý, říká Koller, jenž v pohárech věří více Slaviii

Každý bod, který sparťané v Glasgow získají, bude zlatý, říká Koller, jenž v pohárech věří více Slaviii

Co čeká na slavná pražská "S" v tomto pracovním týdnu? Zatímco Sparta se v rámci čtvrteční Evropské ligy představí na půdě Glasgow Rangers, Slavia se ve stejný den v Evropské konferenční lize pokusí vrátit Feyenoordu Rotterdam těsnou porážku z Nizozemska.

Jan Koller je větší optimista ohledně sešívaných mistrů a to i přesto, že obr z Rotterdamu ještě ve své skupině neprohrál a jasně jí vede. "Rozhodně slávistům věřím víc než Spartě. Hrají doma a v zádech mají povedenou ligovou sérii. Můžou Feyenoord porazit a v posledním kole s ním na dálku bojovat o první místo ve skupině," pronesl na serveru iSport.cz "Dino".

Pro letenské "S" je pátý duel skupinové fáze klíčový. Kvůli postupu do jarních bodů by potřeboval na ostrovní půdě na Ibrox Stadium bodovat. "Nebude to mít snadné, už se hraje o postup. Navíc v atmosféře, která od jara panuje mezi fotbalovým Skotskem a Českem po kauze Kúdela. Řeknu to takhle: každý bod, který sparťané v Glasgow získají, bude zlatý," nechal se slyšet bývalý kanonýr Anderlechtu, Dortmundu či Monaka, jehož názor publikoval Deník Sport.

Nejbližší soupeř Sparty stejně jako ona ve své lize zaváhal (s Hibernianem doma 1:3) a navíc má nové trenéry, tandem Giovanni van Bronckhorst a Roy Makaay, kteří převzali štafetu po Stevenu Gerrardovi, jenž se odebral do Aston Villy. "Po sérii zápasů, kdy to vypadalo, že tým jde nahoru, vrátil Lyon mužstvo zpátky dolů. Ukázal, že je trochu někde jinde a poté následovaly nepřesvědčivé zápasy s Baníkem, Boleslaví či Teplicemi. Nyní bude klíčové zvládnout Rangers, aby si Sparta zajistila Evropskou ligu i na jaro. Konfrontace s Evropou dá týmu nejvíc," zakončil na webu isport.blesk.cz další exsparťan Horst Siegl.

Štetina momentálně zaostává, tvrdí Rajnoch a ke Spartě dodává: Myslím, že na titul to v téhle sezoně nebude

Zdroj: isport.blesk.cz