Gabriel radí hráčům Žižkova: Když chci být úspěšný, fotbal bolí. A to někteří na hřišti zatím nepochopili

Gabriel radí hráčům Žižkova: Když chci být úspěšný, fotbal bolí. A to někteří na hřišti zatím nepochopili

Exreprezentant Patr Gabriel (48) má aktuálně ve fotbalové branži oba své potomky - zatímco dvacetiletý syn Adam bojuje o místo na sparťanském slunci, jeho dvojče Šimon patří Plzni a v této sezoně je zapůjčen ve druholigové Viktorii Žižkov.

Právě to byl klub, který do světa velkého fotbalu vystřelil právě i držitele čtyř českých titulů s minulostí v Bielefeldu či Kaiserslauternu.

Zlepšila se defenziva Viktorie, jíž nedávno převzal kouč Martin Pulpit, právě po příchodu jednoho z jeho synů? "Osobní hodnocení výkonu si se Šimonem děláme mezi čtyřma očima. Přednost vidím v jeho velké pracovitosti a celkovému přístupu ke sportu. Slabiny asi v menších komplexních herních zkušenostech, které ovšem, díky nízkému věku, zatím nemůže mít. Zlepšit se musí po všech stránkách, to on samozřejmě ví. Ale můj komplexní názor nebude pozitivní. Není to o jednom hráči, tým si doposud nevede vůbec dobře, takže nemůžeme mluvit o nějakém zlepšení," pronesl na webu fkvz.cz někdejší stoper Sparty, Chebu i Teplic, jenž zamával profesionální kariéře před dvanácti lety.

Současné žižkovské trápení má z první ruky, neboť byl svědkem většiny utkání. "Vidím ho skoro každý víkend. Domácí nedělní zápas jsem ještě nevynechal, vyrazil jsem i na venkovní utkání," přiblížil internacionál s desítkou mezinárodních vystoupení.

Měl by pro soubor z Prahy 3 nějakou cennou radu? "Viktorka je málo nebezpečná a vytváří si velmi málo šancí. Je to o chtění celého týmu dát gól a podstoupit pro to osobní souboje. Když chci být úspěšný, fotbal bolí. A to někteří na hřišti zatím nepochopili," doplnil na fkvz.cz Gabriel, jenž končil svou profesionální dráhu právě na Žižkově.

Ten po repre pauze před domácím publikem remizoval bezgólově s devátým Táborskem a poslední listopadovou neděli přivítá v rámci 16. kola FNL na vlastním trávníku sedmý Varnsdorf.

Z Lingra roste zajímavý příslib pro národní mužstvo. Hráče jako Stanciu nikdo jiný v lize nemá...

Zdroj: fkvz.cz