Superliga? S Čechem se Nedvěd neshodne, přesto tvrdí, že je to pořád správná cesta pro budoucnost fotbalu...

Superliga? S Čechem se Nedvěd neshodne, přesto tvrdí, že je to pořád správná cesta pro budoucnost fotbalu...

Turínští Bianconeri z Juventus Stadium stále neopustili své myšlenky na vznik elitní Superligy jen pro vyvolené. Po stoperovi Giorgio Chiellinim to opět připomněl i sám klubový viceprezident Pavel Nedvěd.

To vše i přesto, že po obří nevoli fanoušků a možných tvrdých sankcích UEFA ze zamýšleného projektu velmi rychle vycouvaly všechny anglické celky, bez nichž to zřejmě nepůjde...

"Grande Paolo" už rozebíral možnou Superligu i se svým protějškem z Chelsea Petrem Čechem. Shoda ale zatím mezi českými exreprezentanty nepanuje...

"Bavíme se o rodinném životě, ale hlavně samozřejmě o fotbale. Petr nastiňuje budoucnost, říká, co v Chelsea v daný moment zrovna dělají s různými hráči. Vyměňujeme si názory. V poslední době jsme probírali i Superligu, což bylo pro nás oba docela náročné," přiznal iSportem.cz citovaný funkcionář nejlepšího italského celku poslední dekády.

Byť je nyní ticho po pěšině, aktuálně osmý tým Serie A je přesvědčen o tom, že by to jednou mohlo vyjít a že by mohla Superlize patřit budoucnost. "Anglické kluby se k tomu teď postavily jinak, ale náš postoj se společně s Realem a Barcelonou nemění. Myslíme si, že je to správná cesta pro budoucnost fotbalu," zakončil na isport.blesk.cz vicemistr Evropy z roku 1996, jenž bral o osm let na Euru bronz.

NÁRODNÍ LIGY BUDOUCNOSTÍ FOTBALU NEJSOU, NESMÍME ZASPAT, PŘEKVAPIL CHIELLINI. SERII A BY ZREDUKOVAL O 4 KLUBY...

Zdroj: isport.blesk.cz

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.