Jablonec - Alkmaar? Jihočeský Mihálik tipuje remízu 1:1 a dokonce se pokusil odhadnout i střelce...

Jablonec - Alkmaar? Jihočeský Mihálik tipuje remízu 1:1 a dokonce se pokusil odhadnout i střelce...

Čtvrteční pohárový souboj mezi Jabloncem a Alkmaarem bude velmi speciální i pro českobudějovického útočníka Ondřeje "Pištu" Mihálika, jenž v minulosti oblékal trikoty obou klubů.

Na Střelnici se kmenový útočník Viktorie Plzeň chystá dorazit osobně. A komu vůbec bude ze severočeské tribuny hnát za vítězstvím?

"Vůbec nevím. Asi si prostě užiju zápas a fakt, že Jablonec hraje evropské poháry a budu se těšit z jakéhokoliv výsledku. I když samozřejmě pro český fotbal by bylo dobře, kdyby Jablonec uhrál dobrý výsledek a postoupil ze skupiny," pronesl v interview pro sport.cz svěřenec kouče Davida Horejše.

Jeho tipem je remízový výsledek 1:1, s tím, že se pokusil uhádnout i střelce. "Do třetice se trefí zase Gudmundsson. A kdyby se za Jablonec trefil Tomáš Hübschman bylo by to fajn," přál si sportem.cz citovaný kolega Škody, Van Burena či Vorla.

Zelenobílé by mohla mrzet absence důležitého stopera Vojtěcha Kubisty, který se ve čtvrtém kole skupinové fáze na půdě dánských Randers vykartoval. "Vojta nastupuje ve stoperský dvojici s Jardou Zeleným pravidelně. Myslím, že když teď na Slavii nehrál Jarda a byl jen Vojta, bylo to znát," všiml si na sport.cz jablonecký odchovanec.

Debakl 0:5 z Edenu by znát být neměl. "Jablonec mě v Nizozemsku strašně překvapil, hrál skvělé utkání. Jestli v takovém tempu a kvalitě budou hrát i doma, mají šanci na úspěch. Sice teď na Slavii dostali pět gólů, což jim určitě před pohárem nepomůže, ale trenér Rada je určitě připraví tak, že se budou soustředit jen na čtvrteční utkání," přidal na sport.cz Mihálik.

Koncentraci týmu, jemuž to ve Fortuna:lize moc nejde, by neměl ovlivnit ani soud s majitelem Miroslavem Peltou, který by se měl dozvědět verdikt již v pátek. "Pan Pelta tyhle věci nechává mimo klub a kabinu. Hráči to nějak extra nevnímají. Určitě tam musí být nějaká nejistota, ale uvidíme, jak soud dopadne. Samozřejmě kdyby skončil pro pana Peltu špatně, pro jablonecký fotbal by to dobře nebylo. Ale na čtvrteční zápas to nebude mít vliv žádný," zakončil čtyřiadvacetiletý rychlík, jehož stanovisko nabídl web sport.cz.

Skautské a analytické oddělení Slavie posiluje pár nových jmen. Brožek už byl na obhlídce v Nigérii...

Zdroj: sport.cz