Pavelka se v Glasgow nechce nechat strhnout: Jsme tady kvůli fotbalu, a to je jediná věc, kterou můžeme uchopit a změnit

Pavelka se v Glasgow nechce nechat strhnout: Jsme tady kvůli fotbalu, a to je jediná věc, kterou můžeme uchopit a změnit

Do tiskového centra Na Ibrox Stadium v Glasgow nezavítal před střetem s Rangers pouze Pavel Vrba, ale i záložník David Pavelka, jenž čelil otázkám britských i českých novinářů. 

V jakém rozpoložení Sparta do Skotska vůbec dorazila? "Věřím, že v takovém rozpoložení, abychom zápas zvládli. Chápu, že narážíte na víkend, kdy jsme absolutně nezvládli ligový zápas se Slováckem. Myslím, že jsme si ho dostatečně vyhodnotili, aby se to už neopakovalo. Teď je na nás, abychom naplnili naše cíle a ambice a mohli v Evropě pokračovat i na jaře," pronesl bývalý hráč turecké Kasimpasy, jehož stanovisko si lze přečíst na webu sparta.cz.

Řekl si něco tým po ligové blamáži v kabině i bez trenéra? "Během roku, co jsem tady, jsme si párkrát dveře zavřeli a vyříkali si to mezi sebou. Teď to bylo jiné v tom, že jsme všichni na 200 % cítili, že jsme to prostě pokazili. Museli jsme akceptovat všechno, co jsme si na videu ukázali. Prostě to byla realita. Necítili jsme z nikoho, že by bylo potřeba si říkat něco navíc. Teď jsme hodně cestovali a lhal bych, kdybych řekl, že jsme si při nějaké pauze mezi lety a autobusy nesedli a zápas neřešili," objasnil na stránkách sparta.cz člen širšího reprezentačního kádru.

Titul v Premiership obhajující Jezdci, kteří mají nový realizační tým, by mohli na letenské "S" vletět ještě více, než soubor Martina Svědíka. Hosté s tím však jednoznačně počítají. "Předpokládáme, že Rangers budou chtít předvádět agresivní fotbal v domácím prostředí tak, jak je jim vlastní. Myslím si, že se to nebude moc lišit od toho, co předváděli na Letné. My budeme chtít pokračovat v tom, co nám doma proti nim fungovalo. Kdybychom k tomu ještě přidali efektivitu, kterou jsme měli v domácím zápase s Lyonem, tak by to bylo super," připomněl tři branky ve francouzské síti třicetiletý fotbalista, jenž se neobává ani bouřlivé atmosféry. "Kluci už toho mají docela dost za sebou a nemyslím si, že by to na ně nějak extra dolehlo. Myslím si naopak, že se na to všichni těší. Někteří už tyhle velké zápasy hráli a ta atmosféra k tomu patří. Nesmyslím si, že bychom měli mít nějaký větší problém."

Bude to i díky kauze se Slavií a letenskému pískání na Kamaru jiný evropský zápas, než obvykle? "Upřímně musím říct, že moc ne. Celý poslední rok je specifický. Všechna ta opatření. Tohle já nijak extra nevnímám. Kromě zdravé sportovní rivality si nic dalšího nepřipouštím. My to neovlivníme. My jsme tady kvůli fotbalu, a to je jediná věc, kterou můžeme uchopit a změnit," citovaly stránky sparta.cz kolegu Dočkala, Karabce, Hancka a spol.

Šest současných sparťanů, kteří už by na Letné nemuseli odstartovat jarní část sezony?

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.