A Solskjaerovým nástupcem v Manchesteru se stává? Provizorní kouč! Koho vybrali na Old Trafford?

A Solskjaerovým nástupcem v Manchesteru se stává? Provizorní kouč! Koho vybrali na Old Trafford?

Není to Mauricio Pochettino! Není to Zinedine Zidane! Není to Julen Lopetegui! Vedení Manchesteru United se podle všeho rozhodlo pro přechodné řešení. A koučem Rudých ďáblů by se do konce sezóny měl stát německý expert Ralf Ragnick.


Očekávalo se působivější jméno, bafuňáři Manchesteru United nicméně nechtěli čekat a vsadili na odbornost. Nástupcem Ole Gunnara Solskjaera na lavičce United se tak stane Němec Ralf Ragnick. Třiašedesátiletý odborník, jehož jméno je v německém fotbale spojeno s úspěchy Schalke, Hoffenheimu a Lipska se podle anglických médiích dohodl s Manchesterem na spolupráci a k týmu by se měl připojit příští týden po zápase s Chelsea. Manchester United se na “přestupu” Ragnicka nyní musí ještě dohodnout s ruským Lokomotivem Moskva, kde Ragnick zastává pozici šéfa sportovního a rozvojového oddělení. Šéfem lavičky Rudých ďáblů by Ragnick měl být minimálně do konce této sezóny.

Podle zákulisních informací Ragnick Eda Woodwarda a spol. na začátku tohoto týdne okouzlil během interview, a vedení United se domnívá, že jeho odbornost spolu s technickými a strukturálními dovednostmi by mohla být pro klub neocenitelná. Ať už na lavičce klubu, tak eventuálně v dalších funkcích v jeho struktuře. V anglickým médiích se totiž spekuluje, respektive spíše “považuje za jisté,” že Ragnick je dočasné řešení a klub bude v letní přestávce lovit dalšího kouče. Nejčastější spekulací je Mauricio Pochettino, který má být nespokojený na lavičce PSG (a katerské vedení PSG má být nespokojené s ním), zmiňován je i Zinedine Zidane (jež si spíš dělá zálusk na Pochettinovo stávající místo) nebo sevillský Julen Lopetegui či Erik ten Haag z Ajaxu. Podle zdrojů televizní stanice SkySport United též hovořili s bývalým koučem Barcelony Ernestem Valverdem nebo ex-bossem Lyonu Rudim Garciou.

Ale bude to podle všeho Ragnick. Potvrzený poté, co se United dohodnou s jeho stávajícím ruským zaměstnavatelem a v kabině představený, až získá britské pracovní potvrzení. Podle současného itineráře by toto mělo proběhnout někdy v průběhu příštího týdne. Víkendový šlágr tohoto kola Premier League s Chelsea by tak mělo být dernierou Michaela Carricka na jeho dočasném vrcholu trenérské kariéry. Potom začne další díl seriálu “Hledáme nástupce sira Alexe,” tentokrát s dílem pojmenovaným Ralf Ragnick.

zdroj: BBC