Rajnoch: Někdo se zlobí, že Sparta nemá jasného útočníka číslo 1. Chápu, že to někomu vadí, ale...

Rajnoch: Někdo se zlobí, že Sparta nemá jasného útočníka číslo 1. Chápu, že to někomu vadí, ale...

Expert Jan Rajnoch, toho času kouč Motorletu Praha, byl rád, že se proti Glasgow Rangers chybující stoper Filip Panák nesesypal a že proti Slovanu Liberec (2:1) odehrál slušnou partii.

Ve svém komentáři pro sport.cz se exreprezentant vyjádřil i na téma sparťanského útoku, v němž ocenil roli produktivního žolíka Matěje Pulkraba, jenž už rozhodl nejeden ligový duel.

"V poločase jsem si říkal, jestli nepřijde čas útočníka Pulkraba, že by mohl obranu Slovanu svým pojetím rozbít a utkání rozhodnout stejně jak nedávno proti Teplicím. Netušil jsem, že dá zrovna vítězný gól, ale věřil jsem, že bude ve hře Sparty cítit. A pomůže Letenským dojít k tříbodovému konci svojí hrou a pojetím, které v tu chvíli Sparta potřebovala," napsal na sport.cz čtyřicetiletý internacionál.

"Někdo se třeba zlobí, že Sparta nemá jasného útočníka číslo jedna. Chápu, že to někomu vadí, na druhou stranu Hložek s Karabcem měli výborných třicet minut, byli hodně v pohybu, všechno fungovalo. S přibývajícím časem to chtělo změnu, tak přišel Pulkrab a rozhodl," podotkl na sport.cz někdejší stoper Liberce, Mladé Boleslavi, Sigmy, Slovácka či Viktorie Plzeň.

"Za mě je dobře, že je v útoku Sparty konkurence, navíc třeba Hložek je využitelný pro více pozic, jsou tam Minčev, Pulkrab. Stejné je to ve Slavii, kde má trenér Trpišovský k dispozici Kuchtu, Krmenčíka, Schranze, Tecla. Hráč jako Lewandowski, který dává miliardu gólů a pokaždé je v základu, v žádném českém klubu není. Uvidíme, co přinese zima. Třeba v Budějovicích září Bassey, má osm gólů a určitě už je v hledáčku dalších klubů, stejně jako Jurečka ze Slovácka. Ten se neustále zlepšuje a myslím, že s jeho pracovitostí ještě zdaleka neřekl poslední slovo," ocenil svěřence Martina Svědíka muž se zkušenostmi z německého i tureckého prostředí, jehož vyjádření nabídl portál sport.cz.

Jablonec může klidně hrát o záchranu, hráči Bohemians si asi mysleli, že je Plzeň bude šetřit, kroutí hlavou Fukal

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.