Švédi jsou opravdu hodně dobří. Na papíře se může zdát, že jde o jednoduššího soupeře, ale není tomu tak, varuje Pekhart

Švédi jsou opravdu hodně dobří. Na papíře se může zdát, že jde o jednoduššího soupeře, ale není tomu tak, varuje Pekhart

Dvaatřicetiletý forvard ve službách Legie Varšava Tomáš Pekhart propásl kvůli zranění všechny podzimní srazy české reprezentace a osobně věří, že už si veškerou smůlu vybral.

Pakliže bude zdravý, rád by se na jaře do národního mužstva vrátil a výběru kouče Jaroslava Šilhavého pomohl skrz zrádnou baráž až na mistrovství světa do Kataru.

Co říká na semifinále se Švédskem a následné možné finále s lepším z dvojice Rusko - Polsko? "V Polsku se mi před losem baráže na český tým hodně vyptávali. Byla možnost, že na sebe narazíme, která teď mnohonásobně vzrostla. Ohledně samotného losu, myslím, že jde o jednu z přijatelných verzí. Vždyť jsme mohli dostat Portugalsko nebo Itálii, což by bylo hodně složité," přiznal v rozhovoru pro magazín Gôl ostřílený útočník s pestrou klubovou minulostí v několika soutěžích po celé Evropě.

Skandinávskému týmu bude chybět vykartovaný veterán Zlatan Ibrahimovič. Jak se to projeví na jeho síle? "Mám v Legii spoluhráče, švédského reprezentanta Mattiase Johanssona. Vím od něj, jak je jejich národní mužstvo silné. Viděl jsem nyní několik jeho zápasů, se Španělskem a v Řecku. Švédi jsou opravdu hodně dobří. Na papíře se může zdát, že jde o jednoduššího soupeře, ale není tomu tak," varoval portálem gol.cz citovaný ofenzivní fotbalista.

Pokud jde o Polsko, to je podle něj nevyzpytatelné. "Polský nároďák také poslední dobu dost sleduju. Když vidím jejich soupisku, je to jedna individualita vedle druhé. Působí v top týmech v nejlepších evropských soutěžích. Ale týmově nepůsobí ideálně. Mají problém dostat se na každý velký turnaj. A pokud se tam kvalifikují, nezahrají tak, jak si představují. Každopádně by pro mě bylo zajímavé, kdybychom na Poláky narazili. Finále by se hrálo ve Varšavě na národním stadionu," objasnil na serveru gol.cz někdejší hráč Sparty, Slavie i Jablonce.

Pekhart musel v létě oželet životní nabídky a teď neví, na čem je. O prodloužení s Legií se s ním zatím nikdo nebavil...

Zdroj: gol.cz