I v krámu či na benzince mi fandové říkají, co mám vyřídit trenéru Šilhavému, poodhaluje první muž českého fotbalu

I v krámu či na benzince mi fandové říkají, co mám vyřídit trenéru Šilhavému, poodhaluje první muž českého fotbalu

Dlouholetý fotbalový funkcionář Petr Fousek se díky nové roli prvního muže českého fotbalu stal opět o něco známějším. Ať už mediálně, nebo společensky. Jak velká je to změna?

"Nemám právo si stěžovat, ale to, že jde o obrovský zásah do soukromí, je prostě fakt. Někam půjdete, dáte si jedno pivo a lidi napíšou: podívejte se, dal jich dvacet a je opilý. Podobné je to s oblékáním - když jsem neznámý člověk a civil, mohl jsem si vzít džíny a triko. A dneska se můžu takhle obléct jen při určitých příležitostech, jinak na mě lidi koukají divně. Jindy jdu do krámu nebo na benzinku a fanoušci se buď se mnou chtějí fotit, nebo mi říkají, co mám vyřídit trenéru Šilhavému. Je ale zajímavé slyšet různé názory a já si v pohodě s těmi lidmi povykládám. Ne nadarmo se říká "hlas lidu, hlas Boží". Jen si prostě musím na spoustu drobností dávat pozor, ale rozhodně neabsolvuju nějaké věci, které by mohly trefit mě, fotbal nebo asociaci," uvedl v interview pro aktualne.cz šéf FAČR.

Devětapadesátiletý představitel už má za sebou i schůzku s reprezentačním tandemem Jaroslav Šilhavý - Jiří Chytrý, který si před časem stěžoval na nedostatečně projevenou důvěru. "Na schůzce jsme byli dohodnuti, jen jsme čekali, až Jardovi Šilhavému vyprší karanténa. Probrali jsme uplynulou základní skupinu a vyjasnili si některé věci, včetně toho, proč můj výrok, že jsem nespokojen se třetím místem, neznamená vyslovení nedůvěry. Pořád jsme v baráži a na rozdíl od mnoha jiných máme naději na postup, byť složitou, a na tu se maximálně soustředíme. Kouč má smlouvu do července, ta pokrývá i Ligu národů, s opcí pro případ postupu na MS. Trenéři samozřejmě budou k hodnocení přizváni i na výkonný výbor," doplnil na aktualne.cz někdejší místopředsedy Komise futsalu UEFA.

Nyní by rád obsadil post technického ředitele. Původním favoritem byl Jiřím Plíškem, který je však pod smlouvu v Mladé Boleslavi a tak by mohl mít šanci například Zdeněk Psotka. "Techničtí ředitelé na FAČR už v minulosti fungovali, ale pokaždé byla pozice posunuta tak trošku někam jinam - nyní se ji snažíme nastavit podle parametrů FIFA. A druhý důvod? Prostě chceme opravdu dobře vybrat. Pochopitelně že do toho vstupují i nějaké vnější faktory, jako je třeba smlouva v klubu. Není tajemství, že Jirka je jedním z mých favoritů. Jednání s Mladou Boleslaví úplně nedopadlo, ale to je prostě fotbal. Jedná se o komplikaci, ale situaci určitě vyřešíme. Nechci mluvit o konkrétních lidech. Jméno Jirky Plíška zaznělo, stejně jako v éteru zaznívá spousta jiných jmen. Některé jsou úplnými nesmysly, však je také český fotbal plný spekulací. Spíš záleží na tom principu, že opravdu chceme vybrat dobře," uzavřel na aktualne.cz šéf českého fotbalu, jenž v letošních volbách porazil Karla Poborského.

Proč získal Zlatý míč Messi? Protože letos konečně něco velkého vyhrál. A protože ho volí neevropský svět

Zdroj: aktualne.cz