Nedivím se, že se náš Bassey Slavii zamlouvá. Tyto typy mají v Edenu evidentně v hledáčku, hlásí Hora

Nedivím se, že se náš Bassey Slavii zamlouvá. Tyto typy mají v Edenu evidentně v hledáčku, hlásí Hora

Fortune Akpan Bassey (23), jehož snem je reprezentovat Nigérii, už sice v minulosti prošel také druholigovými štacemi jako Ústí nad Labem či Vlašim, nicméně nikde nebyl tak gólový, jako nyní v Dynamu České Budějovice.

Jak působí perspektivní rychlík na zkušeného středopolaře Jakuba Horu, který má za sebou celou řadu angažmá včetně dvou zahraničních misí v Lotyšsku a Polsku?

"V pohodě, je snaživý. Měl jsem s ním pár rozhovorů. On ví, co chce, a tvrdě si za tím jde. Uvědomuje si, na čem má ještě pracovat, co ho posune dál. To je dobře. Furt je třeba brát v potaz, že je ještě dost mladý a v lize teprve začíná. Jednou to bude velmi kvalitní útočník," předpověděl na serveru iSport.cz někdejší křídelník Plzně i Slavie.

Právě sešívaný kouč Jindřich Trpišovský už se Hory v loňském roce vyptával na jiného Nigerijce Tolua Arokodareho, jehož měl třicetiletý fotbalista na očích v lotyššské nejvyšší soutěži. Prý jsou si podobní...

"Určitě jsou si podobní. Fortune je taky silný, rychlý, gólový. Nedivil bych se, kdyby se Slavii zamlouval. Tyto typy evidentně mívají v hledáčku," uzavřel na stránkách Deníku Sport svěřenec Davida Horejše, jehož nyní čeká kvůli disciplinárnímu trestu dvouzápasová přestávka.

Můj sen je hrát za národní tým Nigérie, přiznává Bassey. Jak komentuje to, že je spojován s tuzemskou špičkou?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.