Na Sinobo Stadium se vydatně posilovalo i mimo hráčskou kabinu. Co bude mít nově na starosti Kovář?

Na Sinobo Stadium se vydatně posilovalo i mimo hráčskou kabinu. Co bude mít nově na starosti Kovář?

Mistrovská Slavia se snaží posilovat nejen na hráčském poli. V úvodu prosince sešívaní avizovali také nová tváře mezi trenéry, v kancelářích či na tribunách, což znamená posílení skautingu při sledování hráčů či soupeřů.

Příchod Miloslava Brožka, jenž na podzim vedl Táborsko a do Fortuna:ligy dostal např. Ibrahima Traorého či Abdallaha Sima, už člen představenstva Jiří Bílek oznámil dříve. Nyní bylo jen upřesněno, že bude mít na starosti africký kontinent i zahraničí a také bezproblémové začlenění cizinců do klubu,

Chod sportovního oddělení se bude nově týkat také dosavadní brankářské trojky Přemyla Kováře, jenž obdržel na starost propojení s druholigovou Vlašimí, kde už nyní hostuje celá řada kmenových slávistů.

Analytici Jakub Mareš a Roman Šrámek už sice s nynějším lídrem Fortuna:ligy spolupracují více než rok, nicméně nyní budou dělat exkluzivně pro tým ze Sinobo Stadium a budou denně součástí sportovního oddělení ve Vršovicích.

Novým vedoucím skautského oddělení ses stal Zdeněk Mikyška, který bude mít pod sebou trio Lukáš Martínek, Jiří Krejčí a Jan Prosek, což je slávistický odchovanec, jenž naposledy hrál za Pardubice.

Pokud jde o skauting mládeže, v něm bude slavné vršovické "S" využívat tandem Filip Stibůrek a Milan Šimůnek.

"Jsem nesmírně rád, jak se nám podařilo sportovní úsek doplnit a vyladit. Věřím, že jsme vytvořili skvěle fungující tým, který výborně doplňuje ostatní části sportovního úseku - skvěle funguje spolupráce s A-týmem, s naší mládežnickou akademií a samozřejmě i s nejužším vedením klubu. Jsem přesvědčený, že ze současného nastavení bude klub v budoucnu hodně těžit," uzavřel na stránkách slavia.cz sportovní ředitel Bílek.

Měl by začít hrát Karabec ještě významnější roli? Frýdek, Kováč, Hapal, Kotal i Hoftych si myslí následující...

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.