Kdysi jsme v armádě měli oporu, teď je tomu jinak, tvrdí první muž Dukly, který nemůže počítat ani s podporou Prahy 6

Kdysi jsme v armádě měli oporu, teď je tomu jinak, tvrdí první muž Dukly, který nemůže počítat ani s podporou Prahy 6

První muž Dukly Bohumil Paukner se ohledně Julisky vyjádřil v tom smyslu, že vztahy s armádou už míval nyní sedmý tým druholigového peletonu v minulosti lepší...

"Kdysi jsme v armádě měli oporu, teď je tomu jinak. Stadion se původně stavěl kvůli fotbalu, aktuálně slouží v první řadě jiným, z hlediska popularity menšinovým sportům. To je realita, kterou musíme respektovat. Na druhou stranu, investovali jsme tady několik desítek milionů korun (a budeme i nadále) do majetku, který není náš a byli bychom rádi, kdyby to vlastník stadionu ocenil vstřícností k našim potřebám. Aby netekla teplá voda v šatnách po dobu více než 4 měsíců, s tím se nesetkáte ani v I. A třídě," kroutil hlavou předseda představenstva, jehož vyjádření nabídly stránky fkdukla.cz.

Pokud jde o ekonomickou situaci, ani v tomto směru si jedenáctinásobný mistr Československa nemůže příliš vyskakovat, nicméně chod klubu ohrožen není. "Ekonomicky vycházíme, jak se dá, ale udržet profesionální fotbal s nízkými příjmy ze vstupného (naši fanoušci jsou především mimo Prahu) a z televizních práv, které nepokryjí ani celý měsíc provozu klubu, je mimořádně složité. Dalším zdrojem jsou příjmy z transferu hráčů, kde střídáme úspěšné kroky s neúspěšnými. Daří se nám přivádět i některé partnery, kteří klubu v menším měřítku pomohou. Stěžejní je ale sponzoring našeho generálního partnera, skupiny Carbounion Bohemia, bez níž bychom profesionální soutěž hrát nemohli. Není to snadná situace. V Praze nemůžeme, na rozdíl od našich soupeřů, počítat s podporou městské části, ani magistrátu, přestože Praha patří mezi 3 nejbohatší regiony Evropské unie," postěžoval si na fkdukla.cz zástupce Carbounion Investu, který vlastní 83,8 procent akcií Dukly.

Co se týče případné vybudování mládežnické akademie, v tomto směru z mráčku nezaprší, neboť ji nedovoluje infrastruktura stadionu a jeho zázemí.

Pázler s Quadrim ještě na Julisce šanci dostanou, Doumbia si však definitivně zavřel dejvické dveře...

Zdroj: fkdukla.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.