Ragnick má za sebou první tiskovku jako kouč Manchesteru United: Tady je jeho pět hlavních hlášek!

Ragnick má za sebou první tiskovku jako kouč Manchesteru United: Tady je jeho pět hlavních hlášek!

OGS je minulost, Carrick je minulost, přítomností na Old Trafford je Ralf Ragnick. Tento - podle spekulací - dočasný manažer se dnes chopil na severu Anglie pomyslného žezla a další výsledky tak míří jeho směrem.

1. Co chce okamžitě změnit

Budeme hrát výše, budeme hrát agresivněji, budeme hrát obezřetněji, budeme více balancovat tým. To jsou hlavní záměry Ralfa Ragnicka - pravda poněkud příliš obecné -  s hrou Manchesteru United. Důraz na kvalitnější hru obrany (a modlitby za urychlený návrat Raphaela Varaneho) zazněly několikrát, dva góly na zápas, osmnáct inkasovaných gólů v posledních sedmi zápasech Premier League se novému lodivodovi Rudých ďáblů zdá kupodivu příliš.  

“Včera (s Arsenalem) jsme inkasovali dva góly, a když se podíváte na celkový počet inkasovaných branek, je to v průměru dva góly na zápas. Ve fotbale jde podle mě o to, aby se minimalizoval faktor náhody. Chci přinést větší rovnováhu a větší kontrolu. Zápasy jako s Arsenalem pro mě jako trenéra nejsou tou cestou, kterou bych chtěl jít. Mám velmi talentovaný tým a budu chtít aby tito talentovaní hráči hráli co nejdál od vlastní branky,” hlásí Ragnick.