Nejlepším trenérem za listopad byl zvolen Trpišovský, hráčem Bassey z Budějovic

Nejlepším trenérem za listopad byl zvolen Trpišovský, hráčem Bassey z Budějovic

Počtvrté v letošní sezoně došlo vyhlášení nejlepšího hráče a trenéra měsíce v FORTUNA:LIGY. Nejlepším hráčem byl zvolen Fortune Bassey, který pomohl čtyřmi góly ve třech zápasech ke dvěma listopadovým vítězstvím Českých Budějovic. Trenérem byl zvolen lodivod Slavie Jindřich Trpišovský. Sešívaní si v listopadu pod jeho vedením připsali tři výhry bez inkasované branky.

„V nadsázce by se dalo říct, že dělá čest svému jménu. Pro České Budějovice je Fortune Bassey opravdovým štístkem. Jeho čtyři listopadové trefy vynesly Jihočechům celkem šest bodů. Vítěznou oslavu si nemohli užít pouze po duelu patnáctého kola v Ďolíčku proti Bohemians. Tam sice Bassey snížil na průběžných 1:2 z pohledu Dynama a zdramatizoval vývoj střetnutí,“ uvádí představitelé soutěže, proč cenu za nejlepšího fotbalistu v listopadu vyhrál právě jihočeský útočník.

Právě Bassey za tři listopadová kola české nejvyšší fotbalové soutěže nevynechal téměř jedinou minutu. Nechat hrát afrického rychlíka až do konce se Jihočechům prostě vyplácí.

Vítezství v anketě nejlepšího trenéra za listopad pak připadlo Jindřichu Trpišovskému ze Slavie. Právě tým úřadujícího mistra z Edenu pracoval v listopadu jako válec. Slavia si během listopadových bojů podstatně vylepšila skóre (soupeřům nasázela dohromady jedenáct branek a sama ani jednou neinkasovala) a především získala v čele FORTUNA:LIGY tíbodový náskok na druhou Plzeň.

Zdroj: fortunaliga.cz

Do boje o Lingarda vstoupil Newcastle. Kladiváři se ale šance také nevzdávají

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.