Jílek: Chyběla nám kvalita ve finální fázi. Pokud chceme proti Slavii uspět, musíme prostě předvést víc

Jílek: Chyběla nám kvalita ve finální fázi. Pokud chceme proti Slavii uspět, musíme prostě předvést víc
OBSAHUJE OHLASY

Trenér Olomouce Václav Jílek po utkání se Slavií přiznal, že jeho svěřenci na Pražany prostě neměli. „Chyběla kvalita v útočné fázi,“ měl jasno olomoucký lodivod.

„Nestačilo to dneska na body. Bylo to málo. Samozřejmě s ohledem na okolnosti utkání bychom dnes asi bod brali. Scházela nám kvalita ve finální a přechodové fázi. Řekl bych, že od té dvacáté minuty jsme neměli takovou kvalitu, jako v úvodu utkání. Pokud chceme Slavii potrápit a případně získat nějaký bod, tak musíme být v té finální fázi daleko nebezpečnější,“ komentoval sympaticky Jílek utkání s lídrem soutěže.

Právě trenér Olomouce přiznal, že výkon jeho týmu byl hodně ovlivněn mnohými absencemi v sestavě Hanáků. „Myslím si, že absence některých hráčů hrála roli. My jsme zvolili dneska náročný způsob hry, hodně aktivní, hodně pressingový. Myslím si, že to vycházelo, ale ta kvalita, jak už jsem říkal, nebyla v útočné fázi. V závěru už pak bylo vidět, že už jsme toho měli plné zuby,“ nehledal Jílek v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport žádné výmluvy.

Ten se také vyjádřil k situaci před jediným gólem utkání, která byla poznamenána možnou rukou Lukáš Masopusta. „Nevím, já jsem to neviděl ze své pozice. Je to strašně daleko. Jestli tomu předcházela nebo nepředcházela Masopustova ruka… Myslím si, že od toho je VAR, aby toto posoudil,“ nekritizoval nijak Jílek rozhodčího Zelinku za neodpískanou ruku.

Dostat gól ihned poté, co se dostanete do dvougólového vedení? To je šílenost, zlobil se Vrba

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.