Dostat gól ihned poté, co se dostanete do dvougólového vedení? To je šílenost, zlobil se Vrba

Dostat gól ihned poté, co se dostanete do dvougólového vedení? To je šílenost, zlobil se Vrba
OBSAHUJE OHLASY

Kouč Sparty Pavel Vrba se v pozápasovém rozhovoru po utkání s Karvinou hodně mračil nad inkasovaným gólem Sparty. Sparta se totiž již po několikáté dokázala dostat do dvougólového vedení, aby o něj během chvilky přišla.

„Máte pravdu, že jsme v prvním poločase dominovali, ale neměli jsme žádnou pořádnou šanci. Jedině snad Hanckem nastřelené břevno, ale jinak naše útočná fáze byla neplodná a žádnou gólovou příležitost jsme vlastně ani neměli. Naštěstí ve druhém poločase se to víc zjednodušilo. Více jsem se dostávali do situací. Samozřejmě i Karviná byla potom v situaci, kdy prohrávala, tak to víc otevřela. Tak to byl fotbal, který byl hodně otevřený a my jsme nakonec ten výsledek ubojovali,“ komentoval pro O2 TV Sport v pozápasovém rozhovoru Vrba celkem věcně utkání s Karvinou.

Právě kouče Sparty naštvalo, jak špatně naložili jeho svěřenci s dvougólovým vedením, které si na půdě slezského soupeře pracně vybojovali. Dvougólový náskok totiž Letenským trval pouze minutu. „To je obrovská chyba. Samozřejmě, zkušené mančafty, které ten zápas udělají a dají druhý gól, by měli teoreticky potom tu hru kontrolovat. A my už jsme si to podruhé hned zkomplikovali. A je nenormální, abyste dali gól a za minutu dostali. A ještě, Kdyby to bylo 6:0, tak dobře. Ale za stavu 2:0 si nechat dát gól, to je obrovská chyba. To nás strašně mrzí, že se to opakuje. To je šílenost,“ mračil se do kamer sparťanský lodivod.

Tomu se opět vyplatilo, že vsadil na žolíka Matěje Pulkraba, který již opakovaně hru Sparty po svém střídání pořádně rozhýbal. „My jsme už zvažovali, že jestli ho nepostavit od začátku. Na druhou stranu, nám připadá, že Pulky, když nastoupí, tak to oživí a strašně nám pomůže. Vždycky, když nastupoval od začátku utkání, tak prostě nebyl v té hře tak vidět, jako když nastupuje v průběhu utkání, kdy je čerstvý a kdy nastupuje proti mužstvu, které už má padesát, šedesát minut za sebou. Nám to připadá, že právě to je jeho obrovská síla, že tam přijde jako čerstvý hráč a dokáže potom využít té své síly a samozřejmě i postavy. Vlastně nám teď ty zápasy rozhoduje, což je samozřejmě super a já jsem rád, že to tak je,“ těší trenéra Sparty, který již za pár dní oslaví osmapadesáté narozeniny. Dá se tak říci, že mu jeho svěřenci popřáli k narozeninám dopředu. „Sice ano, ale šedivý jsem z toho hrozně,“ poznamenal na závěr pozápasového rozhovoru Vrba sarkasticky.

Plzeňský Havel se v domácnosti spoléhá na manželku. A mrzí ho ztráty s Ostravou a Olomoucí

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.