Trpišovský: Od třicáté minuty jsme hráli naši hru. Neproměněná penalta byla o špatném rozhodnutí

Trpišovský: Od třicáté minuty jsme hráli naši hru. Neproměněná penalta byla o špatném rozhodnutí
OBSAHUJE OHLASY

Podle kouče pražské Slavie Jindřicha Trpišovského byli jeho svěřenci prvních třicet minut utkání s Olomoucí horším týmem, poté už ale hráli svou hru. Trpišovský to řekl v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport.

„Myslím si, že tak zhruba do pětadvacáté až třicáté minuty Sigma byla nebezpečnější. Měla lepší pohyb a byla lepší ve středu hřiště. My jsme naopak pohyb neměli. Pak si myslím, že se to zlepšilo. I ten konec té první půle byl lepší. Měli jsme tam dvě šance, které jsme neproměnili. Ve druhém poločase až na ten závěr, kdy to bylo vabank, jsme hráli naši hru,“ komentoval spokojený Trpišovský vítězné utkání sedmnáctého kola s olomouckou Sigmou.

Slavistický stratég nicméně musel uznat, že ze strany Slavie to zpočátku nebylo dobré ani ve finální fázi. „Byla tam špatná rozhodnutí. My jsme v prvních třech šancích netrefili bránu, gólman nemusel ani zasahovat. Takže to byla špatná rozhodnutí a špatná technická provedení,“ vysvětlil trenér Slavie, co stálo za neproměněnou penaltou a dalšími šancemi.

A jaké byly Trpišovského taktické pokyny v závěru utkání, kdy se Pražané museli strachovat o vítězství? „My jsme chtěli víc přidržet balón a víc se dostávat přes strany, protože Sigma hrála celý zápas na tři stopery. Pak jsme tam měli nějaká nucena střídání. Byla to taková netradiční sestava,“ posteskl si s tím, že právě závaru na konci utkání se chtěli Slávisté vyhnout.

Jílek: Chyběla nám kvalita ve finální fázi. Pokud chceme proti Slavii uspět, musíme prostě předvést víc

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.