Tupta: Je tu množství mladých kluků, kteří se chtějí ukázat. A Kozel jim dal jen myšlenku, jak na to

Tupta: Je tu množství mladých kluků, kteří se chtějí ukázat. A Kozel jim dal jen myšlenku, jak na to

Před týdnem to proti Spartě nevyšlo, ale pod Ještědem slavil Slovan zisk tří bodů. V rámci sedmnáctého kola Fortuna Ligy přivítal na své půdě Hradec Králové a nakonec zvítězil po trefě Tupty, kterému míč naservíroval Frýdek.

„Věděli jsme, že tento zápas bude velmi náročný. Hradec, i přesto, že je v této sezóně nováčkem, byl v tabulce vysoko, před námi. Chtěli jsme ho ale zvládnout, i proto, že jsme hráli doma. Jsem rád, že jsme to dokázali,“ nechal se slyšet autor jediné trefy tohoto utkání.

Třiadvacetiletý slovenský legionář si připsal v této sezoně již čtvrtou ligovou trefu a stává se výraznou palebnou silou svého týmu. „Hned na začátku, po příchodu do Liberce, jsem říkal, že chci dávat góly a pomáhat týmu. Poslední roky se mi to příliš nedařilo, měl jsem nějaké menší problémy. Už i v Sionu minulý rok mi to tam začalo padat a jsem rád, že v tom pokračuji i tady,“ pokračoval Tupta.

Liberec zažil hororový vstup do sezony, ale po příchodu kouče Luboše Kozla se mu začíná výsledkově dařit. „Já si myslím, že velkou zásluhu na tom má kolektiv, který tady je. Už jsem o tom luvil, že je tu velké množství mladých kluků, kteří se chtějí ukázat. Navíc tu jsou i starší hráči, kteří nám pomáhají. Určitě i trenér Kozel přinesl do hry novou myšlenku. Daří se nám a to je super,“ dodal slovenský útočník.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.