Obrana Budějovic deprimuje Horejše: Takhle se liga hrát nedá, přiznává

Obrana Budějovic deprimuje Horejše: Takhle se liga hrát nedá, přiznává

S postavením v tabulce asi na jihu Čech úplně nespokojeni nejsou, po sedmnácti kolech jsou sice až na 10. místě, na sestupové příčky mají ale 13 bodů náskok (na barážovou sedm), jen tři jim naopak chybí do skupiny hrající o titul. Co děsí kouče českobudějovických je obrana. V posledních sedmi zápasech jeho tým inkasoval 16 gólů, včetně čtyřgólového debaklu v neděli na Baníku. 

Takže obrana byla tématem, které David Horejš nastolil při hodnocení zápasu jako první. „Naše hra dozadu byla v první půli hodně slabá, tak se první liga prostě hrát nedá,“ citoval kouče Dynama Deník. Podle Horejše jeho tým naprosto nezachytil start zápasu. „Už ve druhé minutě 1:0, vzápětí 2:0 a 3:0. Já to nechápu, my se celý týden na něco připravujeme a pak stačí jednoduše nakoplé míče za obranu a my si s tím nedokážeme poradit,“ nechápal Horejš výkon svých svěřenců.

Při analýze jednotlivých selhání byl i konkrétnější „Je třeba vidět, že pravá strana Baníku měla v první půli velikou kvalitu a my tam měli velké potíže. Nedokázali jsme ty náběhy zachytávat a z toho pramenil tlak Baníku i ty jeho šance,“ komentoval situace a celé vyznění první pětačtyřicetiminutovky Horejš, který do druhé půle provedl dvě personální změny v defenzivní linii a jeho tým hru srovnal. Otázkou je, zda li kvůli zlepšenému výkonu Budějovic nebo snížení intenzity ze strany Baníku. Zápas už byl prostě rozhodnutý. „Baník prostě byl v prvním poločase jednoznačně lepší, pohyblivější a za stavu 3:0 se už s tím velice těžko dalo něco dělat,“ konstatoval Horejš.

Horejše a českobudějovické tak v následujících dnech čeká zřejmě velká koncentrace na defenzivní části hry. Zatímco totiž v prvních deseti zápasech sezóny tým inkasoval pouze 13krát, v posledních sedmi si gólmani Budějovc šli do vlastní sítě pro balón šestnáctkrát, přičemž poslední tři zápasy ukazují zhoršující se trend. Bohemians (venku) 1:3, Slovácko (doma) 3:2, Baník (venku) 1:4.

zdroj: Deník

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.