Zlatá generace amerických mladíků? Jeden z nich by se mohl otrkat již za pár týdnů na Old Trafford

Zlatá generace amerických mladíků? Jeden z nich by se mohl otrkat již za pár týdnů na Old Trafford

Manchester United má u kormidla nového odborníka, který je znám svým revolučním myšlením a chutí měnit letité postupy. Ralf Rangnick by mohl během nadcházejícího přestupového okna lovit možné nové tváře v Bundeslize, kterou má velmi dobře nastudovanou díky svým anabázím v Lipsku, Schalke, Hoffenheimu či Stuttgartu.

Právě v řadách RB Lipsko se Rangnickovi zamlouvá dvaadvacetiletý americký záložník, který patří k zajímavé generaci mladíků z USA, kteří by se mohli na některém z nadcházejících mezinárodních turnajů postarat o nemalou senzaci. Rudí ďáblové si na něj brousí zoubky proto, aby v kabině zvýšil konkurenci a nenechal Freda a MCTominaye usnout na vavřínech.

Tyler Adams na sebe upozornil již v roce 2016 v mládežnických akademiích MLS v barvách NY Red Bulls. O rok později se stal stabilní součástkou základní sestavy A-týmu jeho jméno začalo být mezi skauty skloňováno i v Evropě. Německý klub ho ve svých barvách přivítal v lednu roku 2019 a perspektivní záložník se záhy osvědčil. Dokazuje to i vytížení v minulé sezóně, ve které odehrál 37 soutěžních zápasů.

Výhodou Adamse je i všestrannost a možnost jej nasadit jako krajního obránce či křídlo. Rangnick by v tomto případě moc dobře věděl, jakého hráče kupuje, neboť to byl právě on, kdo jej do Lipska přivedl. V minulosti se netajil chválou na jeho adresu a neváhal jej přirovnat k hvězdě Bayernu Mnichov Kimmichovi.

Zdroj: dailystar.co.uk

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.