Slavia by prý občas potřebovala Kruseho. Nemůžeme udělat faul či ruku, aby se nekopala penalta, varuje Trpišovský

Slavia by prý občas potřebovala Kruseho. Nemůžeme udělat faul či ruku, aby se nekopala penalta, varuje Trpišovský

Realizační tým Slavie pochopitelně v rámci přípravy na Union Berlín studoval i jejich poslední výhru nad Red Bullem Lipsko. Co vše dokázali Jindřich Trpišovský a spol. načíst?

"Jak je vidím v posledních zápasech, tak si myslím, že to je trošku jiný Union než v prvním zápase, který jsme hráli. Možná i z toho důvodu, že tam v létě došlo k obměně kádru. My jsme je chytli doma hned první zápas, kdy někteří hráči v jejich klubu začínali. Teď mi přijdou takoví sehranější, kompaktnější. Utkání jsme viděli a udělali si rozbor. Zápas s Lipskem měl skvělou úroveň, Union tam ukázal svoji obrovskou sílu, když porazil Lipsko jednoznačně a zaslouženě. Lipsko hrálo v jiném rozestavení, než hrajeme my, a jsou jiní typologicky, takže jsme vycházeli i z jiných zápasů. Vím, že to je hodně exponovaný zápas, je tam určitá rivalita, a na tom zápase to bylo vidět. Union ukázal svou sílu v rychlých protiútocích, standardních situacích, osobních soubojích a v celkové kompaktnosti týmu," chválil nejbližšího soupeře pětačtyřicetiletý odborník z Edenu, jehož názor publikovaly stránky slavia.cz.

Defenzivu sešívaného "S" by měl trápit i bývalý německý reprezentant s klubovou minulostí ve Werderu Brémy, St. Pauli, Freiburgu, M'gladbachu, Wolfsburgu i Fenerbahce Istanbul Max Kruse (33), který v rámci bundesligy proměnil z posledních třiadvaceti pokutových kopů. hned dvaadvacet z nich. Případná penalta proti Slavii by tak znamenala téměř jistou branku...

"Občas bychom ho potřebovali na penalty. Jinak je ta bilance úchvatná, takže mi to připomíná, že ve čtvrtek nemůžeme udělat faul nebo ruku, aby se penalta nekopala. Je to trošku takový atypický hráč v jejich týmu, jeho největší síla je asi výběr místa, provedení a taková chytrost. Spousta těch hráčů je atletických, běhavých, ale on je takový špílmachr, který hodně chodí do hloubky, někdy se do hry tolik nezapojí, ale pak se objeví v nepokrytém prostoru. Hodně se o něm bavíme. Zlobil nás i první zápas, Union tam měl takové dvě nebezpečné situace a obě vytvořil on. Dobře doplňuje hrotové hráče. Kluci si ho pamatují z prvního zápasu, ze kterého jsme některé věci čerpali, a teď jsme ještě koukali na utkání s Lipskem. Je to mozek ofenzivních akcí. Využívá tří polařů, kteří pracují za ním na velkém prostoru. Fantastický hráč. Jinak ta bilance je fantastická, klobouk dolů před ním," chválil autora čtyř gólů v této sezoně někdejší šéf Žižkova i Liberce.

Máme dvě různé strategie, přiznal trenér Bröndby. Sparta podle něj bude hrát jako vždycky...

Zdroj: slavia.cz