Postup ze skupiny by byl pro Union bonusem navíc, pro Slavii je ale postup povinností, tvrdí Darida

Postup ze skupiny by byl pro Union bonusem navíc, pro Slavii je ale  postup povinností, tvrdí Darida

Byť Vladimír Darida obléká již sedmým rokem trikot Herthy Berlín, velmi dobrý přehled si udržuje i o rivalech z Unionu, který je navíc po návratu do bundesligy v tabulce výše. A právě o nejbližším protivníkovi Slavie také bývalý český reprezentant promluvil...

"Union nás v Hertě všechny štve. Fanoušky maximálně. Rivalita je obrovská. V uplynulé sezoně nám, hráčům, fanoušci říkali, ať klidně sestoupíme, ale Union musíme dvakrát porazit. Bydlím kousek od Olympijského stadionu. Když jedu autem kolem a vidím, jak se svítí, na stadionu jsou červené vlajky Unionu, je mi smutno. Věřím, že si poháry zahrajeme brzy s Hertou," pronesl v interview pro sport.cz někdejší záložník Freiburgu.

Nyní šestý tým bundesligového dění, který má za sebou cenný skalp Lipska, přirovnal jednatřicetiletý středopolař k sešívaným sousedům z Vršovic. "Rodinný klub, diametrálně menší i oproti Hertě. Nemá velkého investora, stadion přestavěl za pomoci fanoušků. Svépomocí budovali stadion. Je na něm výborná atmosféra. Je škoda, že se na něm nedají hrát evropské poháry. Union se dá přirovnat k české Bohemce. Také sídlí v hlavním městě, také jde o rodinný klub," přidal na sport.cz explzeňský fotbalista.

A jak vidí čtvrteční souboj v německé metropoli? "Postup ze skupiny by byl pro Union bonusem navíc. Byl vůbec rád, že se dostal do pohárů. Naopak pro Slavii je postup, v uvozovkách, povinností. Vzhledem k tomu, že před sezonou chtěla Ligu mistrů. Očekávám spíš vyrovnanou partii. Union je houževnatý, dobře organizovaný. Myslím, že má i kvalitu dopředu, Max Kruse je rozdílový hráč. Je vynikající, dokáže vymyslet skvělou přihrávku. Union má výborně složený tým, daří se mu, hraje v bundeslize nahoře. Slavia bude moct venku ukázat svoji fyzickou připravenost, celkovou kvalitu. Bude mít k tomu perfektní hřiště. Tři dny před naším posledním domácím zápasem vyměnili trávník.," připomněl sportem.cz citovaný Darida.

Omezení fanoušků? Trošku to může hrát v náš prospěch, míní Holeš. Nebojí se nově položeného berlínského pažitu?

Zdroj: sport.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.