Budu rád neoblíbený, pokud pojedu do Birminghamu se třemi body, řekl Gerrard před bitvou se svým Liverpoolem

Budu rád neoblíbený, pokud pojedu do Birminghamu se třemi body, řekl Gerrard před bitvou se svým Liverpoolem

Kouč Aston Villy Steven Gerrard na předzápasové tiskové konferenci s Liverpoolem uvedl, že je připraven být padouchem a obere se svým klubem celek, za který v minulosti odehrál za 710 zápasů a všeobecně je považován za jednoho z nejlepších hráčů všech dob Liverpoolu.

Sobotní duel bude přitom první, co se Gerrard postaví jako soupeř The Reds. I když prý chápe, proč je kolem jeho návratu na Anfield Road velký povyk, rád by odjížděl ze „svého“ stadionu jako nepřítel dne s body pro Aston Villu. „Respektuji a chápu hluk kolem utkání. Vracím se přece do klubu, kde jsem strávil mnoho let," řekl Gerrard na své páteční tiskové konferenci. „Vyvolává mi to úsměv na tváři z několika důvodů. Jedním z nich je, že mám stále dobrý vztah se spoustou lidí v klubu. Zažil jsem tam fantastickou dobu. Je to klub, kterému jsem fandil, když jsem vyrůstal, a vždy tomuto klubu budu fandit. Samozřejmě budu,“ přiznal Gerrard, že má k Liverpoolu stále velký vztah.

„Ale zároveň mi to vyvolává úsměv na tváři, protože mám příležitost se tam vrátit, utkat se s nimi a pokusit se ten zápas vyhrát, což je také můj jediný cíl. Myslím, že hluk okolo je pro ostatní lidi, aby byli nadšení. Pro mě je to o přípravě týmu tím nejlepším způsobem, jak umím, abych se pokusil získat body a výborný výsledek pro Aston Villu," podotkl dále Gerrard s tím, ať od něj na Anfieldu nečekají žádné úlevy jenom kvůli citové vazbě na klub.

„Všichni na tom stadionu mě zanjí natolik dobře, aby věděli, o co mi jde a kvůli čemu jdu na Anfield. Pro všechny ostatní je to obrovská příležitost. Pro mě jsou to tři body. Bude to velký zápas a potřebujeme se soustředit celých 90 minut. Jsme dobrý tým, máme špičkové hráče, jsme hrozbou a chceme to Liverpoolu ztížit, jak jen to půjde. Pokud budu v autobuse směřujícím zpět po M6 směrem na Birmingham a nebudu na Anfieldu nejoblíbenější, tak budiž,“ řekl Gerrard nebojácně na závěr.

Zdroj: 90min.com

Velkej hráč Raiola: Haaland se v létě bude stěhovat. A možná taky ne!