Daněk se Trpišovskému líbil i v útoku. Zamíří olomoucká naděje do Slavie?

Daněk se Trpišovskému líbil i v útoku. Zamíří olomoucká naděje do Slavie?

Už v minulé sezoně připustil trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský slabost pro osmnáctiletého ofenzivního olomouckého záložníka Kryštofa Daňka. „Líbí se mi hodně. Kryštof je zajímavý mladý hráč, který vyniká ve svých kategoriích. Je velice šikovný,“ řekl tehdy kouč úřadujícího mistra o nadějném talentu. A po vzájemném utkání k němu měl proslov i útrobách stadionu.

Trpišovský svou pochvalou na Daňka zesílil spekulace o jeho přestupu a až padesátimilionové cenovce mladého záložníka. Sportovní manažer olomoucké Sigmy Ladislav Minář sice situaci utišil prohlášením, že momentálně klub z Hané nemá zájem Daňka prodávat, a až se tak stane, pak v ideálním případě rovnou do zahraničí, ale například letošní přestup stopera Zimy do italského Turína ukázal, že cestou muže být i prodej přes velký český klub.

A z Daňka, který má v Olomouci smlouvu až do roku 2025, se pomalu stává klíčový hráč Sigmy. A jeho role pravděpodobně ještě zesílí s očekávaným odchodem Španěla Gonzáleze. A i posledním utkání, ve kterém Sigma podlehla doma Slavii 0:1, velký talent zaujal sebevědomou hrou, přestože zaskakoval v roli falešného útočníka. Po utkání jej v útrobách stadionu ve vřelém rozhovoru mezi čtyřma očima Trpišovský chválil. „Říkal, že to bylo v pořádku, že jsem se líbil. To je tak asi všechno,“ předešel sám Daněk dalším úvahám.

Daněk se však po prodělaném kovidu dostává zpět do formy. Ke dvěma gólům v ročníku si proti Pardubicím připsal i první dvě asistence. A kvalitním výkonem přispěl i k postupu Sigmy do čtvrtfinále českého poháru přes České Budějovice. „Jo, s výkonem jsem byl spokojený i proti Slavii. Bylo to náročný, hodně balonů jsem dostával zády k bráně. A když máte na zádech Kačarabu nebo Ousoua, je to těžší. Ousou je velice šikovný, moc se mi líbí. Začátek ve Slavii měl těžší, teď se rozehrává a hraje moc dobře. Ale poprali jsme se s tím,“ komentoval nadějný záložník svůj výkon.

V nezvyklé roli útočníka, kde se střídal s Gonzálezem, si vedl velmi dobře. „Byla to změna, ale s Pablem jsme to zvládli. Hrál velmi dobře. Vyrovnali jsme se s tím a fungovalo to,“ cituje osmnáctiletého fotbalistu server iDnes.cz. „Bylo to hodně na nás, měli jsme být kreativní a hlavně spolupracovat mezi sebou, komunikovat a pomáhat si navzájem, protože na hřišti už vám trenér v situacích neporadí.“

Daněk sám litoval, že Sigma se Slavií nebodovala, a to především kvůli spornému gólu, kterému možná předcházela Masopustova ruka. „Většina jsme se shodli na tom, že to ruka byla. Slavii jsme se dokázali vyrovnat. Hlavně prvních dvacet minut se mi moc líbilo, mohli jsme i skórovat. První poločas jsme dobře odběhali. Pak Slavia ukázala, že má patřičnou kvalitu a trošku nás zatlačila. Ale furt to byl obstojný výkon. Je škoda, že jsme nebrali bod,“ uvedla olomoucká naděje, která už možná brzy bude z Hané balit kufry. A kdo ví, třeba možná do Slavie, kde na ni má spadeno sám Trpišovský…

Zdroj: iDnes.cz

 Dostál z Bohemians: Chytré technologie usnadňují život, mám je rád. Nepovedený podzim nás mrzí